Olsztyn zagrał razem z WOŚP. Na koncie już blisko pół miliona! [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2019-01-13 21:42:34, kru
Ostatnia aktualizacja 2019-01-14 08:14:07
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Olsztyn zagrał razem z WOŚP. Na koncie już blisko pół miliona! [ZDJĘCIA]
Ewa Bagińska, szefowa olsztyńskiego sztabu WOŚP, na chwilę przed "Światełkiem do nieba"
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

To były z całą pewnością dwa dni dobrej zabawy, ale przede wszystkim zbierania pieniędzy na szczytny cel. Do godziny 23 w stolicy Warmii i Mazur zebrano blisko 500 tys. zł!

Już po raz 27. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przedsięwzięcie, którego celem jest zbiórka pieniędzy na ratowanie zdrowia i życia najmłodszych nie ominęło również stolicy Warmii i Mazur.

W tym roku wielkoorkiestrowe granie rozpoczęło się już w sobotę w dwóch największych galeriach handlowych, jak również w Olsztyńskim Teatr Lalek.

- Wszystko ze względu na niedzielę wolną od handlu - mówiła na czwartkowej konferencji prasowej jedna z koordynatorek sztabu ds. wolontariatu, Katarzyna Andruszkiewicz-Badura.

Pieniądze, jak zwykle, można było wrzucać  do puszek wolontariuszy. Tych było w naszym mieście blisko pół tysiąca.

* * *

Zobacz nasze galerie z wybranych wielkoorkiestrowych wydarzeń!

* Morsy grają z Orkiestrą już po raz dziewiąty!
* Golden Retrievery Dzieciom
* ''To jak, pomożecie''?
* Głusi dla Orkiestry

* * *

O tym, że wparcie w nowy sprzęt jest bardzo potrzebne, przekonywali na czwartkowej konferencji prasowej przedstawiciele Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego. Dotychczas olsztyńska placówka dostała sprzęt wartości ponad 11 mln złotych - m.in. lasery, stoły operacyjne, sprzęt wspomagający oddychanie noworodków, pracę nerek.

- W poprzednim roku dostaliśmy system nawigacji śródoperacyjnej za niemal dwa miliony złotych - przyznaje zastępca dyrektora placówki ds. lecznictwa, Barbara Chwała. - Z tych urządzeń korzystają dzieci nie tylko  z Olsztyna i regionu, ale także z całego kraju i z zagranicy. To sprzęt najnowszej generacji, wyposażony jest weń chyba każdy oddział naszego szpitala.

Do godziny 23 w niedzielę olsztyński sztab zebrał dokładnie 494 024,19 zł (w tym blisko 94 tys. z sobotnich akcji w dwóch galeriach handlowych). Kwota z całą pewnością będzie rosła, bowiem trwają jeszcze m.in. aukcje internetowe.

W poprzednich latach zebrano:

* 2018 rok - 503 928,52 zł
* 2017 rok - 467 674,28 zł

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • engineer 2019-01-14 11:14:14
  Dopóki WOŚP będzie rządził Owsik, to nie dam ani grosza. Ten człowiek zarządza fundacją Złoty Melon, która zwolniona jest z podatków a .... świadczy usługi dla WOŚP! 2017 roku wyraźnie one spadły.Złoty Melon osiągnął w 2017 roku przychody ze sprzedaży na poziomie blisko 20,5 mln zł – wynika ze sprawozdania finansowego firmy. To oznacza wzrost o niemal 25% w stosunku do roku 2016. To wszystko są pieniądze osób, które wrzucają datki! Rzeczywiście to złoty melon, Owsnik nieźle to wykombinował! Tylko pytanie po co? Nie mógł legalnie powiedzieć, że bierze kilka mln zł z każdej WOŚP? Musi robić z siebie krętacza? To takie polskie.
  Odpowiedz Oceń: 2 6 Zgłoś treść
 • LS 2019-01-14 09:17:41
  Super. Czyli 250 tys na biedne dzieci a drugie 250 na cele statutowe firmy pana Jureczka O.dobroczyncy o zapedach politycznych...oj glupolki....ale w sumie kto komu zabroni wspierac tego siewce nienawisci i pogardy...
  Odpowiedz Oceń: 1 7 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.