Olsztyn wystroił się na Mikołajki [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2017-12-07 09:58:07, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Olsztyn wystroił się na Mikołajki [ZDJĘCIA]
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Z okazji Mikołajek, centrum miasta i okolice ratusza rozbłysnęły świetlnymi dekoracjami. Tegoroczną nowością jest napis świetlny Olsztyn, który umieszczono na placu przed ratuszem tuż obok przystrojonej choinki.

Jak co roku, z okazji Mikołajek, miasto wystroiło się w świetlne dekoracje, które tworzą magiczną atmosferę bożonarodzeniowego okresu. Ozdoby pojawiły się wzdłuż al. Piłsudskiego, ul. 1 Maja, ul. 11 Listopada, pl. Jedności Słowiańskiej, pl. Bema, czy al. Dąbrowszczaków.

Wśród ozdób dominują elementy słupowe, które są zamontowane na latarniach ulicznych. Centrum miasta jest również udekorowane kurtynami i łańcuchami świetlnymi.

Po ratuszem stanęła także przystrojona choinka ze świetlnymi prezentami, a wokół ustawiono anioły. Plac przed ratuszem w tym roku zdobi również świąteczny napis ''Olsztyn''.

Jak zapowiadają urzędnicy, nowe ozdoby pojawią się również na ul. Pieniężnego, która otwarta zostanie już 13 grudnia.

Tuż przed świętami, w ramach Warmińskiego Jarmarku Świątecznego (14-17 grudnia) na starówce ustawione zostaną świąteczne dekoracje 3D. W tym roku będą to między innymi  piernikowy domek Świętego Mikołaja, prezenty pod którymi będzie można przejść, bombka z siedziskiem, świetlne drzewa, kareta, czy renifery. Całości dopełnią iluminacje staromiejskich kamienic. Na Starym Mieście stanie także 8-metrowa, multimedialna choinka LED.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.