Olsztyn w sezonie. Jakie atrakcje czekają na turystów?

Ostatnia aktualizacja 2017-05-18 15:25:13, ol
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Olsztyn w sezonie. Jakie atrakcje czekają na turystów?

Ponad 2 tysiące miejsc noclegowych i ponad setka campingowych. Z takich zasobów mogą skorzystać turyści wypoczywający w Gminie Olsztyn.

Ostatnie dni to prawdziwy przedsmak lata. Również w ratuszu trwają przygotowania do sezonu letniego.

- Turystom odwiedzającym Olsztyn proponujemy pakiet turystyczny "Visit Olsztyn. Nocujesz-zyskujesz" - mówi dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta, Krzysztof Otoliński. - Dzięki temu programowi lojalnościowemu nocujący w olsztyńskich obiektach hotelowych otrzymują zniżki na usługi zarówno w miejskich jednostkach tj. wypożyczalnia sprzętu CRS Ukiel, Planetarium czy Aquasfera, ale także w sklepach, restauracjach na Starym Mieście oraz centrach rozrywki. 

Obecnie w programie uczestniczy 17 obiektów noclegowych. Wzrosła również liczba parterów oferujących zniżki. Na rabat można liczyć w 31 punkach. Szczegółowe informacje, obiekty hotelowe oraz lista partnerów akcji dostępna jest na stronie visit.olsztyn.eu

W ramach akcji miasto przeszkoli również recepcjonistów obiektów noclegowych.

- Recepcjoniści są zazwyczaj pierwszymi osobami, które mają styczność z turystą w hotelu - dodaje Otoliński. - Zależy nam, by przyswoili jak największą wiedzę o mieście, aby przekazać ją turystom. Ważne, aby wiedzieli gdzie szukać informacji o Olsztynie i jego okolicach. 

Poza pakietem noclegowym turyści odwiedzający Olsztyn będą mogli skorzystać z mobilnej aplikacji "Audiotrip" umożliwiającej zapoznanie się z zabytkami i atrakcjami miasta. Aplikację można pobrać na smartfona w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej. Aplikacja jest darmowa i nie wymaga stałego dostępu do Internetu. 

Bardzo ważnym elementem turystycznym dla miasta jest Szlak Kopernikowski. Od 2014 roku Olsztyn jest jednym z partnerów. W ramach szlaku wydawane są paszporty, w których turyści mogą zbierać pieczątki w miejscach związanych z Kopernikiem, a za zebranie wszystkich mogą liczyć na nagrody. Również w Olsztynie można taki paszport otrzymać. Jest dostępny w Informacji Turystycznej, która w miesiącach letnich wydłuży czas pracy oraz będzie funkcjonować w dni wolne od pracy. 

Źródło: UM Olsztyna

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.