Olsztyn: miasto, w którym cudem nazywa się budowę wieżowca...

Ostatnia aktualizacja 2014-07-15 12:20:06, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

''Warmia Towers'', czy to nie brzmi dumnie? Zdaniem władz miasta, jak czytamy w jednej z lokalnych gazet jak najbardziej, olsztynianie z kolei, wyśmiewają takie górnolotne nazywanie 14-piętrowego molocha i ten hurraoptymizm związany z jego budową. To jak to jest z tym cudem?

Fot. Oficjalna Wizualizacja - warmiatowers.com

Warmia Towers, 14-piętrowy budynek (początkowo miał mieć 35 pięter), który ma powstać do końca przyszłego roku przy ul. Śliwy w Olsztynie, budzi skrajne emocje.

W niedzielnym wydaniu jednej z lokalnych gazet możemy przeczytać o tym, jak władze miasta i wybranych olsztynian zachwyca ten istny ''drapacz chmur''. Prezydent Olsztyna w kilku zdaniach dziękuje nawet Arbetowi za to, że ''tak odważnie tworzy wizerunek naszego miasta''.

Jaka jest opinia mieszkańców miasta? Już kiedy upubliczniono plan budowy tego budynku, który nazwano Warmią Towers – internauci na lokalnych forach nie tylko krytykowali nazewnictwo, które ich zdaniem ''napompowano'', ale również sam planowany wygląd szklanego wieżowca.

- Budowniczym i władzom naszego miasta wciąż wydaje się, że trochę stali i szkła to oznaka nowoczesności i rozwoju - pisze jeden z internautów. - Czy robienie wielkiego halo z budowy wieżowca nie pokazuje jak ograniczone pojęcie na temat architektury i rozwoju mają nasi włodarze? Z reszt a jakie miasto takie towers - dodaje internauta T.J.

Arbet o Warmia Towers: to nowoczesny kompleks mieszkalno-biurowo-handlowy, który łączy zalety apartamentowca z centrum handlowym i biurowym. Składa się on z dwóch brył o odmiennych funkcjach. Dominującym elementem zamierzenia jest kompleks mieszkaniowy o powierzchni ok. 9.000 m2, który stanowią dwie czternastokondygnacyjne wieże połączone łącznikiem  o wysokości dziesięciu kondygnacji z wyniesioną częścią środkową. W części mieszkaniowej znajduje się 198 lokali o powierzchni od 25 do 98 m2.

Drugą bryłę stanowi zespół biurowo-handlowo-usługowy. Na powierzchni ok.6.000 m2 zlokalizowane zostaną oprócz biur o wysokim standardzie podstawowe usługi dla mieszkańców Warmia Towers i naszego miasta, w tym dyskont spożywczy, apteka i przychodnie lekarskie. Zaplanowane zostało także miejsce na punkt przedszkolny. Wyraźną dominantę tej części stanowi powierzchnia biurowa stanowiąca pięciokondygnacyjną bryłę o szklanej fasadzie. Usługowy charakter przewidziano także dla lokali w parterze części mieszkaniowej.

Aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodę dla mieszkańców, klientów i gości w kompleksie znajdą się dwie strefy parkowania: naziemna ze 100 miejscami parkingowymi wokół kompleksu oraz trzykondygnacyjna podziemna. Ta druga przewidziana jest dla mieszkańców i użytkowników lokali.

 

Komentarze (19)

Dodaj swój komentarz

 • kiszot 2014-08-22 11:23:13
  Prezydenta Olsztyna zachwyca, bo wyobraźnia tego pana sięga niewiele dalej niż granice kurpiowskiej wioski, z której pochodzi. Miastem powinien rządzić człowiek z miasta, który rozumie jego potrzeby. Stadion, obwodnica, ścieżki rowerowe, hala widowiskowo-sportowa...
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Falkon do PEPE 2013-05-12 11:12:59
  Wawa to dopiero wiocha w porównaniu z Olsztynem ! Z ciebie to raczej wściekły SŁOIK Warsiawiaku z bombą w nosie !
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • PEPE 2013-04-08 08:39:02
  WALKER!!!!JAK CI SIE NASZA WAWA NIE PODOBA BURAKU.....TO SIE PRZENIEŚ NA WIEŚ, WŁASNIE DO OLSZTYNA, BEDZIESZ MIAŁ KLIMAT SWJSKI, BO CHYBA Z TECH WIEJSKICH STRON PRZYGNAŁO CIE DO STOLICY....PROSTAKU!!!WON NA MAZURY!!!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Falkon wendrowny 2013-03-19 23:48:22
  Wszystkie polskie miasta są piękne ! Mieszkałem nad Wisłą, Bzurą,Odrą, Nysą,Bugiem a dopiero nad Łyną znalazłem swoje miejsce na ziemi! Chyba tu już zostanę !
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • mleczak 2013-02-08 08:32:20
  za bardzo smierdzi tu elblagiem.....oj nawet bardzo
  Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść
 • anty elblong 2013-01-26 20:53:41
  won z tym pseudo miasteczkiem, zakompleksionym w wiecznej depresji
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • wiesniak 2013-01-10 09:38:58
  Dla super mieszczuchów z elblonga, projekt jest realizowany zgodnie z planem wiec niech wasze pompki tak nie skaczą :)Inne te które niby nas przerosły trz o dziwo są realizowane a o centaurusa nie bójcie się, poziom komercjalizacji to juz 56% i powstanie do końca 2014r. Żegnam nieczule .....
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • anty coś tam w depresji 2013-01-10 09:01:39
  takie cuda to tylko we miastku elblong , ci co czytaja wiedza. el i inne smarody z rzecznego portu bez barek :))))
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • abx 2012-12-05 17:25:08
  Wielkie budynki to przyszłe slumsy. Wielki budynek służy jedynie obniżeniu kosztów dla dewelopera. Nazywanie tego komfortowym i nowoczesnym to marketingowy bełkot. Niech powiedzą że sprzedają hałas, brud, awantury i przestępczość. Będą bliżsi prawdy.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • ''Iwońcia'' 2012-11-13 20:34:54
  Jak nie umiesz to nie zdrabniaj i nie zmiękczaj kretynie.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze