Imieniny: Adolfa, Leona, Tymona
Data dodania: 2017-04-24 12:52

ol

Olsztyn Lakers górą po dogrywce

Kibice olsztyńskich Jeziorowców tego spotkania nie zapomną jeszcze długo. AZS Lakers Olsztyn w meczu 5. kolejki PLFA I przegrywali z Kozłami Poznań nawet 7:28, by ostatecznie – w dogrywce – pokonać drużynę gości 38:35.

Niedzielny mecz olsztyńskich futbolistów ze spadkowiczem topligi drużyną Kozły Poznań początkowo wydawał się należeć do gości. To drużyna z Poznania po dwóch kwartach prowadziła 14:7, z chwili na chwilę powiększając przewagę nad Lakersami. Wynik po trzeciej kwarcie ukształtował się na 7:21 dla Kozłów, którzy udowodnili, że nie przypadkiem walczyli w toplidze.

Kibice olsztyńskich futbolistów, mimo silnego wiatru i niskiej temperatury, wytrwale czekali do czwartej kwarty. Ta okazała się być przełomową częścią spotkania. Olsztyńscy Jeziorowcy ze swoim grającym trenerem Jamarem Dialsem na czele - odrobili bowiem całość strat kształtując wynik na 28:28.

Tym samym kibice mieli okazję zobaczyć rzadko spotykaną w futbolu amerykańskim dogrywkę. AZS UWM Olsztyn Lakers wygrali ją 10:7. To kopnięcie z pola za 3 punkty w wykonaniu Piotra Gołackiego ustaliło ostateczny wynik spotkania na 38:35 dla gospodarzy.

Pomimo zwycięstwa, Lakersi nie wyprzedzili Kozłów w tabeli I ligi. Po tym spotkaniu obie drużyny mają bilans 2-2.

Kolejny mecz futbolu amerykańskiego już w niedzielę 30 kwietnia. Na stadionie w Kortowie, Olsztyn Lakers podejmą lidera rozgrywek – drużynę Warsaw Sharks.

Olsztyn Lakers - Kozły Poznań 38:35 (7:14, 0:0, 0:7, 21:7, dogrywka: 10:7)

I kwarta
0:7 przyłożenie Antoniego Idziaka po 10-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Wojciech Szymański)
7:7 przyłożenie Przemysława Banata po 36-jardowej akcji po podaniu Jamara Dialsa (podwyższenie za jeden punkt Piotr Gołacki)
7:14 przyłożenie Łukasza Bentki po 3-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Wojciech Szymański)

III kwarta
7:21 przyłożenie Patryka Barczaka po 6-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Wojciech Szymański)

IV kwarta
13:28 przyłożenie Kamila Polskiego po 2-jardowej akcji biegowej
21:28 przyłożenie Piotra Gołackiego po 13-jardowej akcji po podaniu Jamara Dialsa (podwyższenie za dwa punkty Jamar Dials)
28:28 przyłożenie Jamara Dialsa po 20-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Piotr Gołacki)

dogrywka
28:35 przyłożenie Łukasz Bentki po 9-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Wojciech Szymański)
35:35 przyłożenie Kamila Polskiego po 13-jardowej akcji po podaniu Jamara Dialsa
38:35 30-jardowe kopnięcie z pola Piotra Gołackiego