Olsztyn jak Oslo i Bruksela. Miasto dołącza do wyjątkowej sieci

Data dodania: 2018-07-10 10:59:13, mjs
Ostatnia aktualizacja 2018-07-10 11:06:02
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Olsztyn jak Oslo i Bruksela. Miasto dołącza do wyjątkowej sieci
Fot. Shutterstock Inc.

Olsztyn jako jedyne miasto w Polsce dołącza do grona miast sieci USE-IT, czyli międzynarodowej sieci map-przewodników. Do tej grupy należą mniejsze i większe miasta europejskie, takie jak Oslo, Praga, Graz, Cordoba czy Bruksela. Mapa zostanie wydana jeszcze w lipcu tego roku.

Organizatorom mapy USE-IT przyświeca jedna zasada - "od młodych dla młodych". Dlatego przewodnik powstaje na podstawie konsultacji. Oprócz zabytków i miejsc, które warto zwiedzić, znajdą się w nim wyróżniające się restauracje, puby i kawiarnie, które polecają sami mieszkańcy miast. Na mapie znajdą się również propozycje tras spacerowych, rubryki z poradami językowymi i obyczajowymi oraz opisy cyklicznych wydarzeń i produktów regionalnych. Chodzi o to, aby turyści w odwiedzanym mieście poczuli się jak jego mieszkańcy.

Mapa USE-IT w Polsce zostanie wydana w lipcu tego roku. Olsztyn będzie jedynym polskim miastem w gronie. Przewodnik będzie darmowy i będzie go można dostać w innych miastach sieci, lokalnie w punktach informacji turystycznej i w większości lokali w naszym mieście. Powstanie także aplikacja mobilna.

Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie zwykłe Olsztyn 2.0.

Fot. UM Olsztyn

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.