Olsztyn Green Festival. Będą specjalne autobusy

Ostatnia aktualizacja 2017-08-11 14:41:10, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Olsztyn Green Festival. Będą specjalne autobusy

Już w tę sobotę rusza dwudniowy Olsztyn Green Festival. Na trzech scenach ustawionych nad jeziorem zagra w sumie 21 artystów. Jedno jest pewne – będzie tłum. Aby uniknąć problemów ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego nad jeziorem – warto wybrać się na festiwal autobusem komunikacji miejskiej.  

W ten weekend Olsztyn stanie się centrum muzycznego święta. Przez dwa dni na trzech scenach nad jeziorem Ukiel wystąpią: Łąki Łan, duet Xxanaxx, Ten Typ Mes oraz braci Waglewskich: Fisza i Emade, Hey, Bownik, Mary Komasa, siostry Przybysz, Swiernalis, The Dumplings, Bovska, Daria Zawiałow, BeMy, L.U.C & Rebel Babel, duet Paula i Karol, Monika Borzym, OSTR i Julia Pietrucha. Szczegółowy program koncertów ->

W ramach wydarzenia zaplanowano również szereg imprez towarzyszących, konkursów z nagrodami, kino pod chmurką, strefę sportu, czy strefę foodtrucków. W tym roku festiwal poszerzono o okolice lokali gastronomicznych, tak by przemieszczanie się pomiędzy scenami było łatwiejsze.

(Kliknij, aby powiększyć)

Po ilości wyprzedanych karnetów na festiwal wnioskować można, że strefa festiwalowa wypełni się do ostatniego wolnego skrawka plaży. Mogą więc wystąpić trudności ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego nad jeziorem Ukiel. 

Warto więc przemyśleć wybranie się na festiwal autobusem komunikacji miejskiej. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu z tej okazji przygotował dodatkowe połączenia autobusowe i wydłużył czas funkcjonowania linii.

DOJAZD NA FESTIWAL

na pętlę przy Plaży Miejskiej – linia 307, kursowanie linii zostaje wydłużone do ok. godz. 21:00

od strony ul. Sielskiej do przystanku „Plaża Miejska” – linie 107 i 113

od strony ul. Bałtyckiej do przystanku „Jeziorna” – linie 101, 106, 111, 127

POWRÓT Z FESTIWALU

w godzinach od około 22:00 do około 1:30 – specjalne kursy linii 107, 113 i 307 na trasach:

107 Plaża Miejska – Jakubowo

113 Plaża Miejska – Pieczewo

307 Plaża Miejska – Witosa

linia nocna N02 z przystanków „Plaża Miejska” na ul. Sielskiej oraz „Jeziorna” na ul. Bałtyckiej – kursy realizowane pojazdami przegubowymi.

Kursy nocne (po koncertach) linii 107, 113 i 307 realizowane będą z pętli „Plaża Miejska” (na ul. Kapitańskiej), zlokalizowanej przy głównym wejściu na plażę miejską.

 

Na czas festiwalu kąpieliska plaży miejskiej będą dostępne za okazaniem biletu na to wydarzenie:

Plaża Miejska 1 (CRS) – do piątku czynna bez zmian, sobota-niedziela wstęp za okazaniem biletu na festiwal
Plaża Miejska 2 (CRS) – do piątku czynna bez zmian, sobota-niedziela wstęp za okazaniem biletu na festiwal
Plaża Miejska 3 (CRS - za hotelem Omega) – czynna bez zmian (nieobjęta terenem festiwalu) 
Słoneczna Polana – czynna bez zmian (nieobjęta terenem festiwalu)

 

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.