Olsztyn gospodarzem III Edycji Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach

Ostatnia aktualizacja 2017-04-20 09:38:46, sm
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Olsztyn gospodarzem III Edycji Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach

Po raz kolejny olsztyńska Aquasfera gościć będzie sportowców z całego świata. A to za sprawą dwóch ważnych imprez, które rozegrane zostaną na olsztyńskim obiekcie.

III Edycja Pucharu Świata (22-23 kwietnia) oraz Akademickie Mistrzostwa Świata (24-25) w Pływaniu w Płetwach po raz kolejny odbędą się w stolicy Warmii i Mazur. Olsztyn już trzykrotnie gościł zawodników tych prestiżowych zawodów pływackich - dwa razy w 2014 roku i raz w 2015 roku.

W tegorocznej rywalizacji swój udział zapowiedziało 350 zawodników reprezentujących 55 klubów z 18 krajów. Nie zabraknie wielokrotnych rekordzistów i mistrzów świata jak: Waleria Boronowska, Paweł Kabanov - Rosja; Cesare Fumarola, Stefano Figini – Włochy.

Pojawią się też polscy medaliści mistrzostw świata: Mateusz Szurmiej, Katarzyna Truszyńska - Toruńczyk Toruń, Weronika Prentka - Citizen Poznań, Amelia Pisarczyk, Zuzanna Rzepka - Nautilus Jastrzębie Zdrój, Kinga i Julia Małachowskie - Delfinem Chodzież.

W tych dniach basen olimpijski Aquasfery będzie niedostępny dla olsztynian. Bez zmian funkcjonować będzie zaś basen rozgrzewkowy i strefa rekreacji.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze