Olsztyn czytał Kopernika [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2016-04-23 23:11:35, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Olsztyn czytał Kopernika [ZDJĘCIA]
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich olsztyńskie instytucje kultury postanowiły sięgnąć po dzieła Mikołaja Kopernika, który wieki temu rezydował w murach olsztyńskiego zamku , gdzie tworzył, badał i wynotowywał wnioski. Wybitny astronom właśnie w naszym mieście spisał tekst pierwszej księgi ''De revolutionibus orbium coelestium'', które przyniosło przewrót w nauce i ówczesnym światopoglądzie.

Z okazji 500-setnej rocznicy przybycia Mikołaja Kopernika do miasta, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Warmii i Mazur oraz Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, zaprosiły do wspólnego świętowania. Podczas wydarzenia pod hasłem "Olsztyn czyta Kopernika" organizatorzy zachęcali do zapoznania się z fragmentami wydawnictw będących w zbiorach Muzeum Warmii i Mazur oraz wysłuchania prelekcji na temat tablic astronomicznych Mikołaja Kopernika.

Podczas sobotniej imprezy nie zabrakło także zwiedzania zamku, warsztatów kaligrafii, jak również spektaklu "Copernicus" wystawionego przez Teatr Form Niezależnych "Korzunowicz".

Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.