''Olsztyn czyta'' w szpitalu z Ewą Chotomską

Data dodania: 2014-05-21 08:43:37, Iwona Starczewska
Ostatnia aktualizacja 2014-09-22 13:38:00
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

W ramach akcji ''Olsztyn czyta'' rozpoczynają się poszukiwania miejsc przyjaznych książce pod hasłem TU SIĘ CZYTA. Pierwszą placówką, którą odwiedza pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie będzie Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy

- Chcemy pokazać takie miejsca przyjazne książce na czytelniczej mapie Olsztyna, by każdy książkolubny mógł w prosty sposób je odnaleźć. Inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na miejsca zarówno publiczne, jak i komercyjne, na instytucje ale też przestrzeń miejską, które łączyć będzie przyjazny stosunek do książki i czytających – informują organizatorzy akcji.

Pierwszą placówką, którą odwiedzą pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie będzie Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy. 21 maja o 15:15 powita jego małych pacjentów Czytuś - sympatyczna maskotka akcji Olsztyn czyta. Opowie w kilku słowach o akcji, a później wysłucha razem z dziećmi jak Hanna Banasiak - aktorka Teatru Lalek - przeczyta kilka utworów autorstwa Ewy Chotomskiej.

Później zaś pojawi się gość specjalny. Ci, którzy pamiętają takie programy dla najmłodszych jak Tik-Tak, Fasola, Domowe przedszkole, Młynek z pewnością od razu pomyślą też o Ciotce Klotce! Tak, to właśnie Ewa Chotomska, która była przez wiele lat scenarzystką tych programów i wcielała się w rolę Ciotki Klotki spotka się z dziećmi.

Źródło: inf. organizatora

Tagi: szpital

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Warto zobaczyć: Gry i zabawy

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.