"Olsztyn bez infrastruktury kulturalnej". Pokaz mody w... planetarium [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2019-01-01 18:02:58, kru
Ostatnia aktualizacja 2019-01-01 18:15:26
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Pokaz mody w olsztyńskim planetarium
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Nadkomplet publiczności zgromadził pokaz koronkowych kreacji stworzonych przez lokalną projektantkę sukien ślubnych i wieczorowych, Barbarę Cały.

"Sylwestrowy Spektakl Zimowy" to połączenie sił twórczych dostarczających wrażeń dla oczu i uszu - tymi słowami organizatorzy zachęcali do przybycia na poniedziałkowy pokaz ręcznie tworzonych koronkowych kreacji, wykonanych przez znaną nie tylko w stolicy Warmii i Mazur,  projektantkę sukien ślubnych i wieczorowych, Barbarę Cały.

W pokazie udział wzięło dwadzieścia olsztynianek, które, co ciekawe, nie miały do dyspozycji klasycznego wybiegu. Wszystko to za sprawą miejsca, w którym odbyło się wydarzenie.

- Nie przewidzieliśmy, że sala [olsztyńskiego planetarium - dop. red] będzie zbyt mała - powiedziała na samym początku wydarzenia Elżbieta Mierzyńska, prezes olsztyńskiego stowarzyszenia "Pro Kultura i Sztuka". - Szkoda, że nie ma z nami zaproszonego wiceprezydenta Olsztyna, Jarosława Słomy, do którego miałabym taką prośbę, żeby gospodarze miasta pomyśleli o infrastrukturze dla kultury. My jesteśmy tego przykładem, że nie mamy gdzie przygotować tego typu widowisk.

Pokazowi mody towarzyszyła grana na żywo muzyka elektroniczna w wykonaniu Andrzeja "Andymiana" Mierzyńskiego, którego wokalnie wspierała Elżbieta Mierzyńska. W spektaklu wykorzystano także zdjęcia zimowego Olsztyna autorstwa Zofii Barankiewicz i Władysława Katarzyńskiego.

Imprezę zakończyła degustacja okazałego tortu wraz z życzeniami i toastem.

Pokaz odbył się pod patronatem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina oraz prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

W poprzednich latach pokazy mody koronkowej odbywały się w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Ryszard Ochódzki 2019-01-02 08:08:44
    Na zdjęciach wygląda to bardzo przaśnie...
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
  • Podpisek 2019-01-01 18:27:53
    Cyt.: "- Nie przewidzieliśmy, że sala [olsztyńskiego planetarium - dop. red] będzie zbyt mała - powiedziała na samym początku wydarzenia Elżbieta Mierzyńska, prezes olsztyńskiego stowarzyszenia "Pro Kultura i Sztuka"... "Szanowna Pani" Mierzyńska była już wielokrotnie gościem Planetarium i nie zauważyła, że nie ma tam warunków do pokazów mody???... Oj, coś mi się wydaje, że na starość ta kobieta robi się coraz bardziej marudna... Ale za to "ego" - ma coraz większe i większe... A tak naprawę ów pokaz był raczej mierny... Tak jak i podkład "muzyczny"...
    Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.