Dziś jest: 13.05.2024
Imieniny: Glorii, Roberta
Data dodania: 2010-11-20 14:21

OKS Stomil Olsztyn (f) - Lech Lidzbark Warmiński (f) 5:4 (2:4)

W pierwszym, historycznym meczu w lidze futsalu OKS Stomil Olsztyn po emocjonującej końcówce pokonał Lecha Lidzbark Warmiński 5:4 (2:4). Samo spotkanie poprzedził mecz pokazowy grupy juniorskiej Stomilu, a w przerwie młodzi piłkarze mieli możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności.

Zobacz na olsztyn.com.pl wszystkie bramki oraz rzuty karne!

W olsztyńskiej Uranii chętnych do oglądania futsalu nie brakowało. Na pewno po pierwszym spotkaniu nikt się nie zraził. Pierwszą bramkę dla Stomilu zdobył w 5 minucie Karol Miller, który celnym strzałem zakończył konronkową akcję olsztynian. Po kolejnych pięciu minutach było już 2:0, bo efektowną indywidualną akcją popisał się Mateusz Różowicz i tym samym wpisał się na listę strzelców. Olsztynianie raz po raz stwarzali sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramki, jednak na przerwę schodzili z bagażem czterech bramek. Lech Lidzbark Warmiński wykorzystał znaczny przestój Stomilu i strzelił wszystkie swoje gole w ostatnich trzech minutach pierwszej połowy.

W drugiej połowie obie drużyny nie odpuszczały, przez co wykonywały aż sześć przedłużonych rzutów karnych za zbyt wysoką liczbę fauli (Stomil - 4, Lech - 2). Większość z nich padło jednak łupem bramkarzy. W olsztyńskiej bramce nieźle spisywał się Marek Maleszewski, któremu koledzy mogą zawdzięczać kilkukrotne ratowanie skóry po indywidualnych błędach. Drugie 20 minut to znaczna przewaga Stomilu, który dążył do odrobienia strat. Do remisu doprowadziły bramki Macieja Szostka i Karola Millera. W międzyczasie Stomil zmarnował kilka stuprocentowych sytuacji oraz trzy przedłużone rzuty karne (Paweł Podhorodecki, Szostek i Kaszuba). W ostatniej minucie kolejny rzut karny po faulu na Macieju Szostku w środku pola otrzymał zespół OKS-u. Do piłki ponownie podszedł Paweł Podhorodecki i tym razem uderzeniem "z dużego palca" umieścił piłkę w siatce. Ta bramka dała olsztynianom zwycięstwo w ich pierwszym meczu w lidze futsalu!

Składy zespołów:

OKS Stomil Olsztyn (f): Marek Maleszewski - Maciej Szostek, Paweł Podhorodecki, Jarosław Kaszuba, Mateusz Różowicz; Paweł Kaszubski, Tomasz Laskowski, Karol Miller

Lech Lidzbark Warmiński (f): Mariusz Miecznikowski - Daniel Borucki, Adam Orłowski, Łukasz Małaszuk, Robert Urbanowicz;  Arkadiusz Powideł - Tomasz Wajda, drian Wajda, Adrian Królikowski, Mariusz Kułakowski, Grzegorz Kamiński, Łukasz Pakuszto

sędzia: Janusz Bogdanowicz (Elbląg)
drugi sędzia: Konrad Wasilewski (Elbląg)
sędzia czasowy: Tomasz Traczyk (Olsztyn)

W 34 minucie Paweł Podhorodecki (Stomil) nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego (bramkarz obronił)
W 36 minucie Adam Orłowski (Lech) nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego (bramkarz obronił)
W 37 minucie Maciej Szostek (Stomil) nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego (strzelił obok bramki)
W 38 minucie Mariusz Kułakowski (Lech) nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego (trafił w słupek)
W 40 minucie Jarosław Kaszuba (Stomil) nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego (bramkarz obronił)

Źródło: własne/stomil.olsztyn.pl