Ogólnopolska awaria państwowych systemów informatycznych

Data dodania: 2018-06-12 13:13:18, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Ogólnopolska awaria państwowych systemów informatycznych
Taka karteczka wisi dziś m.in. w Wydziale Komunikacji przy ulicy Knosały w Olsztynie
Fot. Łukasz Kozłowski / MMS / Olsztyn.com.pl

Wielka awaria państwowych systemów informatycznych. To oznacza, że dziś jest kiepski dzień na załatwianie spraw urzędowych.

Duża, awaria państwowych systemów. Nie działa system Rejestrów Państwowych, ePUAP, czy CEPIK.

- Informujemy, że dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii. Przepraszamy za utrudnienia – czytamy w komunikacie Ministerstwa Cyfryzacji.

To oznacza, że dziś nie zarejestrujemy pojazdu, możemy mieć też spore trudności przy załatwieniu innych spraw urzędowych jak zgłoszenie narodzin dziecka, wyrobienie dowodu osobistego, czy uzyskanie aktu stanu cywilnego. System Rejestrów Państwowych to bowiem baza danych z numerami PESEL, czy dowodów osobistych, z których na co dzień korzystają urzędnicy.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Dawbra 2018-06-16 19:35:48
    dalej zatrudniajcie studentów debili którzy nic nie wiedzą o informatyce. Zamiast techników którzy się znają i chcą wykonywać to do czego byli uczeni.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • Ryszard Ochodzki 2018-06-12 16:44:14
    Tak będą wyglądały skutki wojny hybrydowej i ataku hakerskiego na kraj. Tylko w powiązaniu z brakiem prądu, dostępu do kont bankowych itd. Ile czasu zajmie Ministerstwu przywrócenie sprawności systemu? - to pokaże poziom naszego informatycznego bezpieczeństwa kraju.
    Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.