Odnaleźli szczątki 39 żołnierzy

Ostatnia aktualizacja 2017-10-12 11:35:32, sm
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Odnaleźli szczątki 39 żołnierzy
Fot. G. KOSMAN/RDLP Olsztyn

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu - w minionym tygodniu zleciła przeprowadzenie ekshumacji zwłok żołnierza niemieckiego z okresu II wojny światowej, który pochowany został na terenie Nadleśnictwa Lidzbark w leśnictwie Klonowo, na skarpie nad rzeką Wel. Nikt nie przypuszczał jaką tajemnicę skrywa ten teren.

Miejsce pochówku żołnierza niemieckiego było znane od lat mieszkańcom Lidzbarka. IPN zlecił więc jego ekshumację.

W trakcie tego procesu okazało się, że na tym terenie pochowano także 39 innych żołnierzy. Szczątki odkryto podczas tej ekshumacji.

Wykonawca ekshumacji zaznacza, że rzędowy, regularny sposób pochowania i zachowane całe nieśmiertelniki ofiar, pozwalające na ich identyfikację, wskazują na fakt, że żołnierze zostali pochowani przez ludność cywilną.

Teraz szczątki zostaną przeniesione na cmentarzu wojennym w Bartoszach koło Ełku.

 

Źródło: Nadleśnictwo Lidzbark/RDLP Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.