Od maja nietypowe odpady będziemy oddawać w innym miejscu

Data dodania: 2019-04-23 14:28:25, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Od maja nietypowe odpady będziemy oddawać w innym miejscu
Fot. UM Olsztyn

Od 1 maja zmieni się siedziba Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. O nowego miesiąca nietypowe odpady olsztynianie będą oddawać przy ul. Towarowej 20a, a nie jak do tej pory przy ul. Lubelskiej.

Do siedziby PSZOK mieszkańcy miasta mogą bezpłatnie oddać odpady problemowe i niebezpieczne.

- W ubiegłym roku PSZOK przyjął łącznie od mieszkańców 1763 Mg (ton) odpadów, co daje niecałe 11 kilograma na osobę. Najczęściej oddawaliśmy odpady remontowo-budowlane, wielkogabarytowe (łóżka, szafy i fotele) i odpady zielone. Do tego dochodziły także: opony, zużyty sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz tekstyliów - mówi Ewa Łukasik-Błażejewicz z Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Olsztyna.

W punkcie można za darmo oddać takie śmieci jak zużyte opony, baterie, przeterminowane leki, termometry rtęciowe, sprzęt elektroniczny, farby, rozpuszczalniki, kleje i inne chemikalia, świetlówki, żarówki i odpady wielkogabarytowe, takie jak łóżka czy meble.

Od 1 maja PSZOK, który teraz mieści się przy ul. Lubelskiej, zmieni swoją siedzibę. Odpady będzie można oddawać w placówce przy ul. Towarowej 20a.

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • mieszkaniec Olsztyna 2019-04-23 18:28:27
    Ktoś może wie, gdzie mogę oddać plastikowy zderzak samochodowy? Bo w PSZOKu nie przyjmują i nie mają pojęcia gdzie można pozbyć się go.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.