Ochroniarz ukradł ze sklepu 19 tys. złotych i wydał je na przyjemności

Data dodania: 2018-10-10 14:36:00, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Ochroniarz ukradł ze sklepu 19 tys. złotych i wydał je na przyjemności

Ochroniarz jednego z olsztyńskich dyskontów wykorzystał chwilę nieuwagi pracowników i zabrał kopertę z dziennym utargiem, w której znajdowało się 19 tys. zł. 19-latek większość pieniędzy zdążył wydać na spłatę długów i własne przyjemności.

Olsztyńscy policjanci od dwóch tygodni pracowali nad sprawą kradzieży koperty z dziennym utargiem, do której doszło w jednym z dyskontów spożywczych na Zatorzu. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringu i przesłuchali pracowników sklepu.

Już na samym początku śledztwa podejrzenia padły na ochroniarza, który zatrudnił się tam dwa miesiące wcześniej, a gdy pieniądze zniknęły ze sklepu, kilka dni później chciał się zwolnić.

Policjanci postawili mu zarzut kradzieży, do którego 19-latek się przyznał. Młody mężczyzna oddał część pieniędzy, których jeszcze nie wydał. Okazało się, że w krótkim czasie zdążył roztrwonić aż 16 tys. zł z 19 tys. zł. Były ochroniarz przeznaczył je na spłatę długów i własne przyjemności.

Sprawca tłumaczył stróżom prawa, że działał pod wpływem impulsu. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.