Wąski i kręty fragment DK22 niebawem zmieni się na lepsze

Data dodania: 2019-03-13 09:09:47, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Wąski i kręty fragment DK22 niebawem zmieni się na lepsze

Niemal 1,7 mln złotych kosztować będzie przygotowanie projektu rozbudowy DK22 na odcinku Fiszewo-Elbląg. Wykonawcą zadania będzie konsorcjum olsztyńskich firm.

Wąski i kręty odcinek drogi krajowej nr 22, prowadzącej do przejścia granicznego w Grzechotkach, zostanie przebudowany. Mowa o 14-kilometrowym fragmencie trasy Fiszewo-Elbląg, którego rozbudowę, za 1,7 mln złotych, zaprojektuje konsorcjum olsztyńskich firm Arkas-Projekt Sp. z o.o. Sp.k. oraz Arkas-Projekt Pracownia Projektowo-Konsultingowa.

Projekt przebudowy zakładać będzie poszerzenie, obecnie wąskiej, jezdni do 7 metrów, wzmocnienie podłoża i korpusu drogi, korektę geometrii drogi, przebudowę istniejących zjazdów, obiektów inżynierskich, a także budowę zatok autobusowych i chodników.

Projekt ma powstać w ciągu 20 miesięcy. Pod koniec 2020 roku GDDKiA ogłosi przetarg na roboty budowlane. Przebudowa drogi kosztować będzie około118,2 mln złotych. Przewidziana jest na lata 2021-2022.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Real 2019-03-14 16:14:04
    Popatrz redaktorku jak to robią profesjonaliści; https://olsztyn.onet.pl/elblag-duza-inwestycja-drogowa/fyq87b3
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • Real 2019-03-13 23:10:37
    KTO redagował ten artykuł? Kto to pisał? Toż to kupy się nie trzyma!!! Cytuję: "Wąski i kręty odcinek drogi krajowej nr 22, prowadzącej do przejścia granicznego w Grzechotkach, zostanie przebudowany. Mowa o 14-kilometrowym fragmencie trasy Fiszewo-Elbląg" - koniec cytatu. Człowieku! Gdzie Fiszewo a gdzie Grzechotki? Gdybyś napisał na drodze Fiszewo-Elbląg albo na fragmencie drogi Malbork-Elbląg to bym zrozumiał. No i numer drogi, czy ty sprawdzałeś o czym będziesz pisał? Fiszewo-Elbląg jest na drodze nr 22. Ale do przejścia drogowego w Grzechotkach prowadzi droga dawna E28, a obecnie S22!!!!! I najśmieszniejsze - droga nr 22 NIE PRZECHODZI w drogę E28(S22) tylko dochodzi do S7 i przynajmniej po 4-5 km poprzez węzeł przechodzi dopiero w drogę E28(S22)!!!!!! To taka różnica, że gdybym użył twoich sformułowań wzywając pomoc drogową, to prawdopodobnie NIGDY by mnie NIE odnaleziono!!!!! Czy wszystko o czym piszesz, to z taką "starannością"? Czepiam się? Jasne musisz pewnie nieźle od życia dostać w du....ko żebyś uwierzył, prawda?
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.