Nielegalnie zatrudniali obcokrajowców. Firmy mogą zapłacić nawet 30 tys. zł kary

Data dodania: 2019-06-04 15:29:43, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Nielegalnie zatrudniali obcokrajowców. Firmy mogą zapłacić nawet 30 tys. zł kary

Strażnicy graniczni z Olsztyna przeprowadzili kontrole zakładów pracy z powiatu olsztyńskiego i lidzbarskiego. Okazało się, że nielegalnie pracowali m.in. Gruzini i Ukraińcy. Właściciele firm poniosą za to konsekwencje.

Olsztyńscy strażnicy graniczni 29 i 30 maja zakończyli kontrole firmy budowlanej i zakładu produkcyjnego. W powiecie olsztyńskim funkcjonariusze skontrolowali 35 obcokrajowców, którzy byli zatrudnieni na budowie. Okazało się, że trzej Gruzini pracowali bez wymaganych zezwoleń.

Z kolei właściciel zakładu produkcyjnego w powiecie lidzbarskim zatrudniał nielegalnie czterech Ukraińców i czterech Mołdawian. Tam skontrolowano 43 pracowników z zagranicy.

Właściciele obu firm wkrótce poniosą konsekwencje za naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Obaj mogą zapłacić nawet 30 tys. zł kary grzywny.

Źródło: własne/W-MOSG

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • markor 2019-06-04 19:59:47
  Solidnie ukarać tych cebulaków polskiej przedsiębiorczości!!
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • Kudo 2019-06-04 18:06:18
  A niech se pracują przynajmniej nie dokładają do chorego 500+ dla nieudaczników życiowych
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • Piotrek 111 2019-06-04 17:35:26
  Na czarno tak samo jak bolt
  Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść
 • Dre 2019-06-04 16:01:33
  Zmuszali ich do pracy ? Trzymali w kajdanach i nie płacili za pracę ? Czy też urząd przez pół roku w papiery patrzył a ludzie nie mieli za co żyć ?
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.