Nudą wieje. Polityczną…..

Data dodania: 2015-12-16 18:17:07, Krzysztof Szczepanik
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Nuda… wszędzie nuda, w tej polityce. Aż się nie chce włączać komputera czy telewizora. Bo tam ciągle to samo: władza swoje, opozycja swoje…. Trybunał Konstytucyjny odmieniony już chyba został, w mediach, przez wszelkie możliwe przypadki. Czy więc należy wyłączyć wszelkie nośniki informacji, odciąć się i pozwolić politykom czynić tę swoją nudną …politykę. Zaraz, zaraz…. Czuję intrygę….Intrygę władzy!

Chyba to jest po prostu metoda: zmęczyć wszystkich tymi samymi kłótniami, wykazać bezsensowność sporów, bo przecież nam (władzy obecnej) chodzi nie o jakiś głupi Trybunał lecz o 500 złotych na jednego bobaska, o inny wiek emerytalny i o szczęśliwość ogólną. Oczywiście, w czasie walki z opozycją, można obietnic socjalnych nie realizować. Bo przecież oni (ten wstrętny Petru!) nam przeszkadzają.  A gdy już pan prezes cel osiągnie, władza będzie pełna, opozycja zmiażdżona, to pozostanie okopać się na stanowiskach. Zmienić konstytucję, trybunały, rzeczników, a nawet ordynację. Tak by była (ordynacja) absolutnie demokratyczna. To znaczy wygrać wybory, wedle niej, mogliby wszyscy, pod warunkiem, że byliby z partii przewodniej. Innych do więzienia, do kamieniołomów. Już tam dyżurny, sejmowy, prokurator znajdzie odpowiedni paragraf!  A jak prokurator będzie miał kłopoty, to minister (wiemy który….)  mu pomoże. Bo jak wiadomo nie ma niewinnych. Są tylko źle przesłuchani.

Chyba w takiej sytuacji nudzie się poddawać nie należy. Bo za chwileczkę rzeczywiście znajdziemy się w jakimś Mińsku czy Moskwie. Lech Wałęsa już powiedział: REFERENDUM. Tak, zbierzmy podpisy i odwołajmy ten parlament! A jeśli Trybunał Konstytucyjny (już ten, w nowym, pobłogosławionym przez prezesa, składzie) ogłosi nieważność naszych działań to się nie przejmujmy. Przecież całkiem niedawno poplecznicy prezesa utwierdzali nas w przekonaniu, że kudy tam przepisom do woli ludu. A więc hajda! Na Belweder, na Wiejską, a może i nawet na Nowogrodzką.  

Krzysztof Szczepanik

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • obiektywny_obywatel 2015-12-18 17:55:16
    Panie Szczepanik. Z kogo chce pan zrobić idiotę? I na czyje zlecenie pan jątrzy? Doskonale pan wie, że żadna ilość podpisów nie jest w stanie zmusić żadnej władzy do rozpisania referendum co udowodnił wielokrotnie rząd PO-PSL. Obywatele zbierali podpisy choćby pod apelem o referendum w sprawie edukacji 6-latków. Sejm miał to w nosie. Tym bardziej obecny Sejm w żadnym razie nie rozpisze referendum o samorozwiązaniu. Po co więc robicie zamęt? Wałęsa już ma taką sraczkę, że w obronie demokracji chce wyprowadzić ludzi na ulicę. Boi się, że nie wszystkie papiery z SB zniszczono? Boi się, że jednak coś wyjdzie i mit Lecha pryśnie jak bańka mydlana? To ma być demokracja? Mają być zadymy i uliczne bijatyki? A może marzy wam się drugi Majdan? też chcecie jak na Ukrainie drzeć mordy na temat demokracji walcząc z demokratycznie wybraną władzą? Po co i w jakim celu? Nie oceniam działań PIS, ale zrozumcie, że jest to demokratycznie wybrana władza i nic nie zrobicie. Nikogo nie odwołacie i niczego nie zmienicie. No chyba, że tak jak na Ukrainie za pieniądze z zagranicy zorganizujecie rozlew krwi na ulicach.
    Odpowiedz Oceń: 8 1 Zgłoś treść
  • Piłsudski 2015-12-16 20:21:22
    Chcesz ludzi wyprowadzać na ulice? Zacznij od kur!
    Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.