Nowy doradca prezydenta: ''Nie chcę przedstawiać własnego koncertu życzeń''

Data dodania: 2015-02-19 14:24:25, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Nowy doradca prezydenta: ''Nie chcę przedstawiać własnego koncertu życzeń''

Do niedawna społecznik, od wczoraj - doradca prezydenta Olsztyna do spraw rodziny. Rozmawiamy z Jarosławem Skórskim.  

Zostałeś doradcą prezydenta ds. rodziny. I choć informacja została podana wczoraj, już dostałeś publiczne baty. Zarzuca Ci się – podobnie jak w momencie Twojego startu w wyborach samorządowych, że ze społecznika krytykującego Grzymowicza stałeś się ''jego człowiekiem''. Co Ty na to?

Dokładnie to samo, co przy okazji wyborów. Staram się iść cały czas w jednym kierunku. Uważam, że potrzebujemy w mieście zmian. I konsekwentnie staram się pracować nad tym, żeby jakieś zmiany się dokonały. Tymczasem mam nieodparte wrażenie, że jako społeczeństwo ciągle odczuwamy imperatyw do szufladkowania ludzi wg tego czy są "za", czy są "przeciw". To bardzo fascynujące zajęcie, ale łatwo zgubić w tym wszystkim nadrzędny cel. Dobro wspólne.

Będziesz doradcą prezydenta ds. rodziny. Co to oznacza w praktyce?

Po pierwsze oznacza to tyle, że prezydent dostrzegł potrzebę stworzenia w mieście polityki prorodzinnej. W związku z moimi dotychczasowymi inicjatywami związanymi m.in z kartą dużej rodziny, doszedł do wniosku, że mogę mu w tym pomóc.

Co należy zmienić, by rodzinom w Olsztynie żyło się lepiej?

Temat rzeka. Nie chcę przedstawiać własnego koncertu życzeń. Widzę kilka punktów którymi moim zdaniem należałoby zająć się w pierwszej kolejności. Na dzisiaj muszę dokładnie rozeznać jakie są możliwości gminy Olsztyn w tym zakresie. Jednak na konkrety trochę za wcześnie. Zwłaszcza, że jak zawsze, chciałbym poznać zdanie mieszkańców. M in. dlatego jestem w tej chwili w trakcie prowadzenia badan ankietowych na temat polityki prorodzinnej.

Konkrety – jaki plan działania na najbliższy czas?
 

Bilans otwarcia. Określenie tego co się dzieje, tego co powinno się zadziać i porównanie tego z możliwościami gminy. Niejako z marszu chcę zająć się rozwojem i promocją Olsztyńskiej Karty Dużej Rodziny. Rozważany jest pomysł powołania rady rodziny - mamy przecież w Olsztynie kilka dość prężnie działających stowarzyszeń zajmujących się tym tematem.

 

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.