Nowoczesny sprzęt do obserwacji granicy

Data dodania: 2019-02-07 16:37:36, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Nowoczesny sprzęt do obserwacji granicy
Fot. wm.strazgraniczna.pl

Nowoczesny sprzęt do obserwacji zewnętrznej granicy Unii Europejskiej trafił na wyposażenie warmińsko-mazurskich strażników granicznych. Doposażenie funkcjonariuszy kosztowało w sumie niemal 8,5 mln złotych.

Strażnicy graniczni otrzymają nowoczesny, specjalistyczny sprzęt. Będą to 22 nowe kamery o wartości 3,4 mln złotych oraz 3 nowoczesne pojazdy obserwacyjne warte 5 mln złotych.

Przenośne kamery termowizyjne, które otrzymał warmińsko-mazurski oddział wykorzystywane są podczas prowadzenia obserwacji bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Pojazdy obserwacyjne PJN, to swego rodzaju mobilne posterunki. Auta - Toyoty Hilux – z łatwością poradzą sobie na trudnym terenie. Dodatkowo wyposażone są w sprzęt optyczny i termooptyczny, który pozwala wykryć i rozpoznać obiekt, określając jego współrzędne.

Kamery zakupiono z dotacji unijnej w ramach Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Natomiast pojazdy obserwacyjne z "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020".

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Dawbra 2019-02-11 10:53:56
    Co z tymi dronami 8 lat temu mowili ze nie maja oblatywaczy dronów bo żolnierze chca latac samolotami, ale zadnych ogloszen na nabór na stronach wojskowych itp nie widziałem. A bym się zapisał.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.