Nowoczesna zbiera w Olsztynie podpisy pod petycją w obronie Konstytucji

Data dodania: 2016-03-14 09:04:03, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Nowoczesna zbiera w Olsztynie podpisy pod petycją w obronie Konstytucji

Nowoczesna Ryszarda Petru rozpoczęła akcję zbierania podpisów pod petycją w obronie Konstytucji, którą partia zamierza złożyć na ręce premier Beaty Szydło. Swój podpis będą mieli okazję złożyć również olsztynianie.

Kolejna już akcja opozycji związana z decyzją premier Beaty Szydło o niepublikowaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, mówiącego o tym iż nowelizacja ustawy o TK autorstwa PiS jest niezgodna z konstytucją. Tym razem swoje niezadowolenie z decyzji rządu wyraziła Nowoczesna Ryszarda Petru, która w stolicy zorganizowała protest w tej sprawie.

Jak zapewnia olsztyński poseł Nowoczesnej Mirosław Pampuch, jego partia nie godzi się na łamanie ładu konstytucyjnego przez Prawo i Sprawiedliwość, dlatego jej członkowie rozpoczęli także zbieranie podpisów pod petycją "Obywatele w obronie Konstytucji".

- Stanowczo domagamy się, by PiS zakończyło wywołany przez siebie, groźny, sprzeczny z polską racją stanu, kryzys konstytucyjny. Wzywamy sejmową większość i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do uznanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016 r., jego niezwłoczne opublikowanie w Dzienniku Ustaw oraz respektowanie zasady trójpodziału władzy - mówi poseł Pampuch.

Poniżej treść petycji, pod którą podpisy w Olsztynie zbierać będą członkowie Nowoczesnej:

My, Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, żądamy, by Prawo i Sprawiedliwość przestało łamać Konstytucję! Przywróćcie ład konstytucyjny! Stanowczo domagamy się, by PiS zakończyło wywołany przez siebie, groźny, sprzeczny z polską racją stanu kryzys konstytucyjny. Żądamy uznania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016 r. oraz przestrzegania zasady konstytucyjnej kontroli Trybunału nad nowo stanowionym prawem. Paraliż niezależnego Trybunału Konstytucyjnego zagraża wprost wolności praw obywateli, w tym prawu do własności, godności, równości, wolności czy zrzeszania się. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 9 marca 2016 r., wydany bezpośrednio na podstawie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej jest ostateczny i ma moc powszechnie obowiązującą. Wzywamy sejmową większość i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do zakończenia kryzysu: a) bezzwłocznego przyjęcia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ślubowania od trzech prawidłowo wybranych w poprzedniej kadencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego, b) opublikowania i wykonania przez Prezesa Rady Ministrów orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016 r., c) bezwzględnego respektowania miejsca Trybunału Konstytucyjnego w państwie prawa i przestrzegania jego wszystkich wyroków. My, Obywatele Rzeczpospolitej nie godzimy się na obalanie przemocą konstytucyjnego ustroju. Nie godzimy się na likwidację demokratycznego państwa prawa i jego najważniejszych instytucji. 

Petycję w Olsztynie można podpisać w biurze posła Pampucha przy ul. Mickiewicza 27.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • korek1 2016-03-14 21:43:54
    Zagrożeni banksterzy i komuchy z esbekami chcą zmiany RZĄDU najlepiej koryto się kończy to tylko rozróby robić POtrafią. BRAWO RZĄD TRZYMAJCIE TAK DALEJ A SZCZURY I ZDRAJCY NIECH KWICZĄ ZE STRACHU O SWOJE APANAŻE.
    Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść
  • zły 2016-03-14 10:02:06
    Ten PiS naprawdę odbiera Polskę esbekom i komuchom! :) nawet emerytury chce im zmniejszać. Kto to słyszał !? Należy ich przepędzić!
    Odpowiedz Oceń: 15 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.