Olsztyn. Nowoczesna ostro o obsadzaniu stanowisk przez działaczy PiS

Data dodania: 2016-09-19 20:16:33, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Olsztyn. Nowoczesna ostro o obsadzaniu stanowisk przez działaczy PiS
Materiał powierzony
Fot. Nowoczesna Olsztyn

Sytuacja kadrowa w spółkach Skarbu Państwa, instytucjach i urzędach, Krajowa Administracja Skarbowa, a także sprawa związana z szkołą w Gietrzwałdzie była tematem poniedziałkowej konferencji prasowej lokalnych struktur Nowoczesnej na Warmii i Mazurach, którym przewodzi Mirosław Pampuch.

Poseł Mirosław Pampuch rozpoczął konferencję od zacytowania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w 2013 roku odnosząc się do sytuacji w spółkach Skarbu Państwa mówił o korupcji, kolesiostwie i nepotyzmie.
 
- Niestety po niespełna dziesięciu miesiącach rządów PiS, jego działacze zapomnieli o tych słowach. Właśnie nepotyzm i kolesiostwo dotknęły nie tylko spółki Skarbu Państwa, ale również instytucje i urzędy państwowe. Tak stało się również w naszym województwie. Co więcej PiS przygotowuje kolejne ustawy, które będą wprowadzały możliwość obsadzania stanowisk po znajomości, a nie według kompetencji - mówił Mirosław Pampuch

Podczas konferencji prasowej była również mowa o planach utworzenia od 1 stycznia 2017 roku Krajowej Administracji Skarbowej. W najbliższych tygodniach ustawy powołujące instytucję trafią pod obrady Sejmu.

- Zgodnie z założeniami projektów około 65 tys. pracowników skarbówki i funkcjonariuszy celnych zostanie zwolnionych. Nie wiemy, czy te osoby zostaną ponownie zatrudnione w nowej instytucji. Zatem tutaj również pojawia się możliwość obsadzania stanowisk - informował poseł.

Kolejnym, nie mniej ważnym, tematem konferencji prasowej była sytuacja w Zespole Szkół Szkolno-Przedszkolnych w Gietrzwałdzie. Nowa dyrektorka szkoły, która sprawuje funkcję od 1 września zdaniem rodziców i nauczycieli dezorganizuje pracę placówki. Poseł spotkał się z nimi w sobotę.

- Szkoła chce wychować "nowych Polaków", którzy będą posłuszni władzy. W grafiku szkolnym pojawiły się uroczystości o charakterze narodowym, takiej jak rocznica smoleńska. Brakuje natomiast choćby lekcji tolerancji. Dzieci strofowane są za brak ubioru galowego, a na rozpoczęcie roku zdjęto flagi unijne, a wywieszono papieskie. Rodzice są przerażeni tą indoktrynacją, nauczyciele boją się o dalszą edukację wychowanków i o własną pracę – mówił podczas konferencji Mirosław Pampuch.

Poseł zwróci się do dyrektorki szkoły, wójta gminy Gietrzwałd oraz kuratora oświaty o złożenie wyjaśnień w tej sprawie. Natomiast na ręce minister edukacji narodowej złoży interpelację.

Źródło: własne, materiał prasowy

Na kogo zagłosujesz w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego?

  • + KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA, PO, PSL, SLD, .N, ZIELONI
  • + KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY
  • + KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
  • + KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS
  • + KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  • + KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.