Nowe wiaty ozdobiły Olsztyn (zdjęcia)

Data dodania: 2015-01-13 10:00:27, sm
Ostatnia aktualizacja 2015-01-16 12:13:27
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Nowe wiaty ozdobiły Olsztyn (zdjęcia)

Olsztyńskie wiaty przystankowe, które najlepsze czasy miały już za sobą – zniknęły z naszych osiedli. Od nowego roku pasażerowie komunikacji miejskiej w Olsztynie korzystają już z nowych, estetycznych przystanków.

Produkcja i montaż nowych przystanków zakończyła się w grudniu ubiegłego roku. Od dwóch tygodni na olsztyńskich osiedlach królują więc nowe, eleganckie wiaty, których kolorystyka jest zgodna z założeniami planu estetyzacji miasta.

W sumie powstało 48 nowych przystanków. Była to jak dotychczas największa w historii Olsztyna wymiana wiat, które pojawiły się zarówno w najpopularniejszych wśród pasażerów miejscach oraz tam gdzie dotychczas były wyłącznie słupki przystankowe. Nowe wiaty utrzymane w szarej estetycznej kolorystyce wyposażone zostały w zależności od lokalizacji w gabloty informacyjne, ławki oraz kosze na śmieci.

- Wreszcie usunęli te paskudne, żółte przystanki, które podczas większego deszczu przeciekały. Teraz wygląda to zupełnie inaczej, oby tylko nie zostały zniszczone, bo tu u nas na Zatorzu to niestety różnie bywa - mówi nam Pani Joanna, którą spotkaliśmy na przystnaku przy ul. Jagiellońskiej.

Wykonawcą nowych wiat przystankowych w modelu Merkury, który już wcześniej można było zobaczyć na ulicy Warszawskiej jest polska firma Budotechnika z Pilchowic.

 

 

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Warto zobaczyć: Firmy budowlaneUsługi budowlane

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.