Nowe Solarisy już dojechały

Data dodania: 2017-03-21 10:37:46, ol
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Nowe Solarisy już dojechały
Fot. MPK Olsztyn

Do zajezdni MPK przy Kołobrzeskiej dotarło już pięć nowych autobusów. To nowe Solarisy Urbino, których w sumie do końca tygodnia będzie 16.  

Przypomnijmy, pierwszą edycję przetargu na dostawę 16 nowych autobusów odwołano, gdyż kwota zaproponowana przez Solarisa znacznie przekraczała możliwości zamawiającego. W drugiej edycji, do przetargu stanęły dwie firmy MAN i Solaris. Pierwsza z nich zaoferowała cenę 20,18 mln złotych, czym przebiła ofertę cenową przygotowaną przez Solarisa (niemal 20,5 mln złotych – red.).

W przetargu cena nie była jedynym kryterium wyboru. Obok kosztów pojawiły się bowiem takie kryteria jak ocena techniczna, gwarancja i serwis oraz zużycie energii. Tym sposobem to Solaris okazał się atrakcyjniejszy dla olsztyńskiego MPK.

Dziś w zajezdni przy ulicy Kołobrzeskiej pojawiły się pierwsze z zamówionych autobusów. Do końca tygodnia przyjadą kolejne. W sumie olsztyńskie MPK zamówiło 8 krótkich i 8 przegubowych Solarisów Urbino.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.