Nowe perony na Warmii i Mazurach

Data dodania: 2018-12-21 12:45:47, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Nowe perony na Warmii i Mazurach
Ilustracja do tekstu

Mieszkańcy 7 miejscowości na Warmii i Mazurach mogą korzystać już z nowych peronów na stacjach kolejowych. Po przebudowie perony są wyższe dzięki czemu łatwiej jest wsiąść do pociągu i z niego wysiąść.

Trwa realizacja inwestycji „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na odcinku granica IZ Olsztyn (km 219,400) – Stacja Olsztyn” w ramach zadania „Prace na linii nr 353 na odcinku Jabłonowo Pomorskie – Iława – Olsztyn – Korsze”.

Za kwotę 83 mln złotych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. remontuje nie tylko perony na stacjach kolejowych, ale również wykonuje zasadnicze prace na linii z Olsztyna do Iławy. Ich efektem będzie wzrost poziomu bezpieczeństwa na 21 przejazdach kolejowo-drogowych. Wymienione lub dodatkowo zamontowane zostaną urządzenia zabezpieczenia. Na 10 przejazdach montowana jest sygnalizacja świetlna. Wymiana nawierzchni pozwoli kierowcom na wygodniejsze przekraczanie skrzyżowań drogi z torami.

Już dziś pasażerowie mogą korzystać z 13 przebudowanych peronów w 7 miejscowościach na linii Iława – Olsztyn. Nowe, wyższe perony powstały między innymi w Starych Jabłonkach, Biesalu, Lubajnach, czy Unieszewie. Na peronach zamontowane zostały nowe ławki, wiaty i tablice informacyjne. Czytelne oznakowanie ułatwia orientację na stacjach. Informacje o rozkładzie jazdy są prezentowane w gablotach. Antypoślizgowa nawierzchnia i funkcjonalne oświetlenie zapewniają bezpieczne poruszanie się po peronach także po zmroku. Pomyślano także o rowerzystach i przy przystankach zamontowano stojaki na rowery.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • jula9191 2018-12-24 13:08:37
    W Bartągu jakoś nie zamontowali ani wiaty,ani stojaków na rowery.A odbiór był już dość dawno.
    Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.