Nowe paczkomaty w mieście

Data dodania: 2019-04-17 15:41:49, kac
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Nowe paczkomaty w mieście
Sieć automatycznych terminali pocztowych ma zacząć działać już w maju
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Przemierzając ulice miasta, w pobliżu akademika „Bratniak” przy ul. Żołnierskiej natknęliśmy się na niewielki, biały paczkomat. Okazało się, że urządzenie jest własnością firmy Asapon Sp. z o.o. Postanowiliśmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Firma ma swoją siedzibę w Warszawie. Należy do Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych. Jak się dowiedzieliśmy, dostała unijne dotacje z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na owe maszyny, które są automatycznymi terminalami pocztowymi. Są rozmieszczone w 86 miejscach na terenie trzech województw: podkarpackiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. W naszym województwie firma zainstalowała je w najludniejszych powiatach: ełckim, ostródzkim, iławskim oraz w Elblągu i Olsztynie. W stolicy Warmii terminali jest siedem.

Nasze automatyczne terminale pocztowe już działają i przechodzą testy. Planujemy je oficjalnie podłączyć do sieci już od maja – mówi Adam Kunikowski, prezes firmy Asapon Sp. z o.o.

Właściciel postanowił połączyć terminale w sieć do obsługi nowej usługi. Korzystać z nich mają przede wszystkim kurierzy, operatorzy pocztowi, ale również mieszkańcy miasta. Nadawcy mogą nadawać swoje przesyłki, tak jak robili to do tej pory chociażby w okienku pocztowym. Jednakże automatyczne terminale pocztowe będą wykorzystywać innowacyjne technologie, np. mobilne płatności, co powinno ułatwić życie ludziom, którzy nie lubią stać w kolejkach.

W paczkomacie do każdej przesyłki jest oddzielna skrytka. W naszym terminalu przesyłki są automatycznie ważone i etykietowane. Później trafiają do komory zbiorczej, skąd następnie są zabierane przez kuriera. Oddzielna przegródka jest także na koperty. Jest to duże ułatwienie dla kurierów i operatorów pocztowych, którzy będą mieli możliwość posiadania punktu obsługi na danym terenie bez konieczności ponoszenia kosztów utworzenia placówki. Mieszkańcy również na tym skorzystają, ponieważ skróci się czas nadania przesyłki – wyjaśnia Adam Kunikowski.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • MiroslawZ 2019-04-17 20:00:49
    Chciałbym taki paczkomat pod moim blokiem. Do kogo się moge złościć?
    Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.