Nowe Centrum Kultury w budynku po dyskotece. Miejskie podmioty kultury mają szansę na zmianę

Data dodania: 2019-02-06 11:22:19, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Nowe Centrum Kultury w budynku po dyskotece. Miejskie podmioty kultury mają szansę na zmianę

Ruszyły prace związane z uruchomieniem Centrum Kultury w budynku po dawnej dyskotece Come In przy ul. Knosały. Póki co, jak poinformował prezydent miasta, tworzone są założenia do Programu Funkcjonalno-Użytkowego tego miejsca.

Jak już informowaliśmy, wśród przedwyborczych obietnic prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza znalazł się pomysł utworzenia w mieście nowego Centrum Kultury, które miałoby się znaleźć w budynku przy ul. Knosały 7c. Budynek, w którym niegdyś znajdowała się dyskoteka Come In, po licznych próbach sprzedaży, ostatecznie pozostał w zasobach miasta.

W tegorocznym budżecie znalazł się zapis o przeznaczeniu 2 mln złotych na dostosowanie budynku na potrzeby centrum. To oznacza, że taka placówka może powstać bez większych przeszkód.

Jak poinformował prezydent Olsztyna, w odpowiedzi na zapytanie radnego Wiktora Wójcika, trwają już prace przygotowawcze do realizacji tego zadania.

- Aktualnie przebiegają prace nad tworzeniem założeń do Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla Centrum Kultury. Na podstawie potrzeb przedstawionych przez samorządowe instytucje kultury, dla których miasto jest organizatorem tj: Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Kultury, Planetarium, BWA i Olsztyński Teatr Lalek wstępnie wytypowano trzy instytucje, których sytuacja lokalowa zdecydowanie wymaga poprawy. Są to: Miejska Biblioteka Publiczna, Olsztyński Teatr Lalek i Miejski Ośrodek Kultury. Dyrektorzy wskazanych instytucji przedstawili konkretne zapotrzebowanie, które aktualnie jest analizowane i uzupełniane – informuje, w odpowiedzi na interpelację radnego Wójcika, prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Przypomnijmy, w tej sprawie pojawiały się również inne pomysły. Radny PO, Paweł Klonowski w swojej interpelacji zaproponował, by miasto zmieniło plan zagospodarowania dla tego terenu i sprzedało działkę pod zabudowę mieszkaniową, co byłoby spójne z otoczeniem tego terenu, gdzie funkcjonuje już nowe osiedle. To jednak nie oznacza, że centrum kultury miałoby nie powstać. Zdaniem radnego, z pieniędzy ze sprzedaży nieruchomości, miasto mogłoby utworzyć centrum kultury na terenie Koszar Dragonów. Ten pomysł najwyraźniej jednak nie spotkał się z aprobatą władz miasta.

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • bubu 2019-02-07 20:02:00
  Koszary oddadzą pod mieszkaniówkę po jakimś pożarze.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • xzvxcvz 2019-02-06 22:00:23
  czyli co? bozzzz, chyba nie czekają na łapówki?
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • kredyt-tanio 2019-02-06 13:00:06
  To chyba tylko u nas możliwe! Najlepszy pomysł Pana Klonowskiego, czyli najpierw pozyskania środków ze sprzedaży terenów, a potem dopiero ich wydawania, w tym przypadku również na kulturę w duuuużo bardziej wartościowej lokalizacji - Koszarach Dragonów, nie spotkał się z aprobatą władz miasta... A więc dalej życie "na krechę".
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.