Nowa remiza dla strażaków-ochotników z Gutkowa

Data dodania: 2019-02-06 15:51:11, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Nowa remiza dla strażaków-ochotników z Gutkowa
Przekazanie placu pod budowę remizy
Fot. Marcin Kierul/UM Olsztyna

Oficjalnie rusza realizacja budowy nowej remizy strażackiej przy ul. Porannej w Gutkowie. Inwestycja to jeden ze zwycięskich projektów zintegrowanych Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Obecnie na terenie osiedla Gutkowo znajduje się remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Olsztyn-Gutkowo, która jest jedyną tego typu jednostką w granicach miasta. Zajmuje ona na podstawie umowy użyczenia z gminą Olsztyn zabytkowy ok. 100-letni budynek byłej obory o wym. 82,8 m2, na który składa się jeden boks garażowy, niewielka świetlica i zaplecze sanitarne.

Jednostka liczy ok. 55 członków czynnych, dysponuje czterema samochodami ratowniczo-gaśniczymi, łodzią ratowniczą oraz dużą ilością innego drobnego sprzętu ratowniczego, który z racji braku miejsca, często jest przechowywany na prywatnych posesjach członków OSP.

Ma się to jednak zmienić. Dzięki środkom z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, przy ul. Porannej powstanie nowa remiza. Na inwestycję składać się będzie budowa boksu garażowego z 4 miejscami postojowymi, części socjalnej, placu manewrowego oraz parkingu.

Dziś, 6 lutego, miało miejsce oficjalne przekazanie placu budowy wykonawcy tego zadania. Koszt prac, które zaplanowano na pół roku, szacuje się na milion złotych.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • jolkaj 2019-02-08 13:31:00
  Jeszcze wam się odbije czkawką to głosowanie, jak syreny w środku nocy posłuchacie na osiedlu...
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
 • Młoda 2019-02-06 21:32:20
  Władze będą miały okazję przeciąć wstęgę i pomysł przypisać sobie. Nie zaproszono Prezydenta na otwarcie obwodnicy więc będzie to na otarcie łez...
  Odpowiedz Oceń: 8 2 Zgłoś treść
 • sąsiadka z Redykajn 2019-02-06 20:33:58
  suuuuperrr!!! głosowałam na ten projekt i bardzo się ciesze, że strażakom będzie choć trochę wygodniej :)
  Odpowiedz Oceń: 5 2 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.