Nowa murawa stadionu droższa niż zakładano. Miasto dołoży pół miliona

Data dodania: 2018-06-12 10:57:00, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Nowa murawa stadionu droższa niż zakładano. Miasto dołoży pół miliona

Nowa murawa stadionu w Olsztynie będzie droższa niż zakładano. Jeszcze w tym tygodniu radni zbiorą się więc, by zagłosować nad zmianą w budżecie miasta.

Do przetargu na wykonanie nowej murawy stadionu Stomilu stanęła tylko jedna firma. Niestety oferta przewyższa kwotę, jaką na ten cel wygospodarowano w budżecie miasta. Władze miasta nie zdecydują się jednak na unieważnienie przetargu. W najbliższy czwartek, 14 czerwca, radni zbiorą się na sesji nadzwyczajnej by zagłosować nad zmianą w budżecie.

- W związku z wpłynięciem jednej oferty na budowę płyty boiska piłkarskiego, która opiewa na kwotę 6 384 000, proponuje się zwiększenie planu wydatków dla tego zadania o kwotę 481 270 złotych. W związku z brakiem szerszego zainteresowania przetargiem ze strony firm specjalizujących się w budowie tego typu obiektów, postanawia się podtrzymać złożoną ofertę. Ogłoszenie nowego postępowania w sprawie budowy płyty boiska zajmie kolejny czas, co spowoduje, że inwestycja nie zostanie zakończona w określonym terminie do 31 sierpnia tego roku – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Przypomnijmy, w ramach zadania powstanie nowa murawa z systemem drenażu, ogrzewania płyty i automatycznego zraszania. Zakupiony zostanie również profesjonalny sprzęt do pielęgnacji murawy, a także dwie bramki do piłki nożnej oraz dwie do rugby.

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Typ 2018-06-13 10:10:30
  Pewnie zajumali kasę z OBO. Patola nic więcej. Pierdolą, że kasy na remonty elewacji nie mają ale na trawnik tak. Tak to się u nas robi. Banda nierobów!!! Policzymy się w najbliższym czasie. Życzę wam CBA, NIK i jeszcze jakiegoś syfu na łbach barany. Suchy chleb dostaniecie w pudle. Chodniki naprawiać padluchy.
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • jhygtfredrfghn 2018-06-12 20:42:12
  Nie miasto dołoży, ale Pan, Pani dołoży, ja i Ty ! To z podatków, z naszych pieniędzy!
  Odpowiedz Oceń: 7 6 Zgłoś treść
 • Fan arbuza 2018-06-12 19:34:41
  O tak robi się politykę w ratuszu!Te pieniądze na nową murawe to przysłowiowy,ostatni posiłek dla skazanego przed posadzeniem na krześle elektrycznym.To wszystko po to zeby wyborcy uwierzyli ze ratuszowi zalezy na stadionie i rozwijaniu piłki w Olsztynie.Grzymowicz and C&O łatwo wygraja następne wybory a wtedy doraźna i Stomil i do śmietnika wyrzuca Wasze mrzonki o nowym stadionie
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
 • eee 2018-06-12 18:28:00
  Najpierw na murawę mają przeznaczyć 3,5 mln (co już jest sumą patologicznie wysoką, Radny Rudnik chciał ją zabrać np. z kultury, która cała na rok ma ok. 4mln!), potem nagle, nie wiedzieć kiedy, stwierdzają że jednak 6 mln, a po otwarciu kopert robi się z tego 6,4mln...i nikt nic nie komentuje????
  Odpowiedz Oceń: 6 1 Zgłoś treść
 • zosiamnbvcx 2018-06-12 17:33:07
  ktoś zarobi. Co na to CBA, NIK?
  Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść
 • hghjghjghjg 2018-06-12 17:32:25
  zburzyć ten pomnik sromunizmu!
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2018-06-12 12:44:59
  A co tam, przed wyborami się dołoży z miejskiej kasy. Pieniądze niczyje, bo publiczne, a nie można mieszkańcom odmówić, bo jeszcze nie zagłosują na obecnych radnych. Kiełbasa wyborcza. Kosztowna. Nic więcej.
  Odpowiedz Oceń: 10 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.