Dziś jest: 24.04.2024
Imieniny: Feliksa, Grzegorza
Data dodania: 2015-08-30 10:23
Ostatnia aktualizacja 2015-09-01 08:35

Iwona Starczewska

''Noc. Ona jedna, ich trzydziestu'' – pielęgniarki kontrowersyjnie o swojej pracy

''Noc. Ona jedna, ich trzydziestu'' – pielęgniarki kontrowersyjnie o swojej pracy
Fot. pielegniartki.info.pl

Pielęgniarki po raz kolejny wychodzą z kampanią uświadamiającą Polakom zagrożenie społeczne wynikające z malejącej liczby ich etatów. Billboardy z takimi ostrymi hasłami jak ''Noc. Ona jedna, ich trzydziestu'' pojawiały się w większości polskich miast, ale na tym nie koniec. W Olsztynie pielęgniarki zaproszą chętnych, by na chwilę weszli do ich świata w ramach akcji ''Ostatni dyżur''.  

reklama

W Polsce maleje liczba pielęgniarek. Jak twierdzą przedstawicielki tego środowiska – wciąż za mało zarabiają, dlatego pielęgniarki zaraz po szkole, wyjeżdżają za granice, by tam zarabiać nieporównywalnie więcej. W szpitalach zaś, maleje liczba etatów, a pielęgniarki dostają pod opiekę zbyt duża liczbę pacjentów, co przekłada się na gorszą jakość pomocy.

Portal i gazeta pielęgniarek organizują więc szereg kampanii, które mają uzmysłowić problem kruszących się szeregów pielęgniarek.

W wielu polskich miastach pojawiły się np. bannery z hasłem ''Noc. Ona jedna, ich trzydziestu'' odnoszący się ostro do niewielkiej liczby etatów pielęgniarskich.

Trwa też ogólnopolska kampania społeczna pt. „Ostatni dyżur”, której celem jest poinformowanie Polaków o ogromnym zagrożeniu społecznym. W świetle najnowszych prognoz Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych już za niespełna 5 lat Polacy zostaną pozbawieni profesjonalnej opieki pielęgniarskiej i położniczej.

Głównym założeniem kampanii jest zebranie podpisów pod petycją (Receptą) kierowaną do polskich decydentów o podjęcie natychmiastowych działań w celu opracowania, a także wdrożenia programu zabezpieczenia społeczeństwa w świadczenia realizowane przez pielęgniarki i położne.

W ramach kampanii odbędzie się również spotkanie w Olsztynie. Goście spotkania w stolicy Warmii i Mazur zostaną przeniesieni do „świata” pielęgniarek i położnych. Przy wykorzystaniu gogli VR i najnowszej technologii wirtualnej rzeczywistości, każdy z uczestników doświadczy codzienności pielęgniarek i położnych w Polsce.

Podczas konferencji zaprezentowany zostanie „Raport o stanie zabezpieczenia społeczeństwa polskiego w świadczenia zdrowotne realizowane przez pielęgniarki i położne” z uwzględnieniem sytuacji w województwie Warmińsko-Mazurskim.

Według raportu NRPIP tylko do 2022 r. na emeryturę przejdzie ok. 54 tys. pielęgniarek i położnych.

Spotkanie pielęgniarek w Olsztynie odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 12.00 w Hotelu Park.

 

Ostatni dyżur jest kampanią prowadzoną tylko i wyłącznie przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych, która ma za zadanie dotarcie do jak największej liczby obywateli poprzez spotkania prasowe w każdym z województw, działania online oraz poprze zbieranie podpisów pod apelem do decydentów w formie recepty. Kampania społeczna Ostatni Dyżur nie jest w żaden sposób powiązania z billboardową kampanią społeczną prowadzoną przez Portal i Gazetę Pielęgniarek i Położnych.  

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • isruu 2015-08-29 15:46:15 164.126.*.*
    zgoda ze pielęgniarek za mało.. obecnie to wygląda tak że pielęgniarki na dyżurze przy przyjęciu pacjenta jeszcze jako tako kumają co pacjentowi jest i czego potrzebuje, przychodzi kolejna zmiana i już te informacje albo są źle przekazywane albo wcale, i kolejna zmiana to samo (podobnie z lekarzami).. nie wiem czy to wynika właśnie z braku odpowiedniej liczby pielęgniarek czy też one tak "luzacko" podchodzą do swojej pracy.. tylko pacjent na tym jak zwykle najgorzej wychodzi...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • olsztyniak89 2015-08-27 11:27:51 159.205.*.*
    Hasło wyjęte żywcem z hardcorowego pornola. Pozdrawiam.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0

www.autoczescionline24.pl