Noc Biologów w Olsztynie

Ostatnia aktualizacja 2018-01-11 10:58:41, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Noc Biologów w Olsztynie

Noc Biologów to wspólne przedsięwzięcie wydziałów biologicznych i przyrodniczych polski uniwersytetów i szkół wyższych a także ogrodów botanicznych. Ogólnopolska Noc Biologów 2018 odbywa się już po raz siódmy. Olsztyn uczestniczy w tym przedsięwzięciu od samego początku.

Już po raz siódmy Wydział Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie włączył się do ogólnopolskiej akcji popularyzacji nauk biologicznych i przyrodniczych poprzez udział w Nocy Biologów. Tegoroczna edycja Nocy Biologów w Olsztynie odbędzie 12 stycznia.

Oficjalne otwarcie Nocy Biologów o godz. 15.00 w holu Collegium Biologiae (budynek główny Wydziału Biologii i Biotechnologii), ul. Oczapowskiego 1 a.

Festiwal naukowy pod nazwą Noc Biologów, kierowany jest zarówno do dzieci przedszkolnych, młodzieży szkolnej jak i do osób dorosłych z miasta i regionu. Noc Biologów ma na celu przekazanie wiedzy przyrodniczej oraz wyników prowadzonych na UWM badań naukowych na różnych poziomach.

- Celem jest również przedstawienie podstawowych, ale ważnych zagadnień, poszerzających wiedzę społeczeństwa na temat funkcjonowania świata przyrodniczego m.in. problemy biogospodarki, biotechnologii, zdrowia ludzkiego czy ochrony przyrody jak i zagadnień budzących wiele kontrowersji – informuje profesor Stanisław Czachorowski, Koordynator Nocy Biologów w Olsztynie.

Pierwszą „Noc” w styczniu 2012 roku organizowało 16 jednostek naukowych, w drugiej uczestniczyło 19 instytucji. Najbliższą Noc Biologów przygotowuje już 29 instytucji.

W tym roku w Olsztynie do organizacji Nocy Biologów włączył się tradycyjnie Wydział Kształtowania Środowiska oraz kilka instytucji i drobnych przedsiębiorstw z regionu (m.in. Mazurski Park Krajobrazowy).

W Nocy Biologów wezmą aktywny udział pracownicy, UWM doktoranci i studenci oraz instytucje pozauczelniane. Swój udział zapowiedziały już szkoły nie tylko z Olsztyna, ale i całego województwa.

Wydarzenia w ramach Nocy Biologów zaplanowano na godziny popołudniowe i wieczorne – aż do 23.00.

Program Nocy Biologów w Olsztynie ->

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze