''Niepodległość wyszła z Gietrzwałdu''. Wyjątkowa wystawa plakatów w urzędzie wojewódzkim

Data dodania: 2019-04-12 15:28:13, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
''Niepodległość wyszła z Gietrzwałdu''. Wyjątkowa wystawa plakatów w urzędzie wojewódzkim
Fot. Urząd Wojewódzki w Olsztynie

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie można oglądać niecodzienną wystawę. Na holu pojawiły się plakaty niepodległościowe. Autorem prac jest olsztyński grafik Mateusz Obarek. Akcję wsparli studenci z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

„Niepodległość wyszła z Gietrzwałdu” czy „Nie smućcie się, bo ja będę zawsze przy was” - m.in. takimi hasłami opatrzono plakaty. Prace powstały z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieła przedstawiają symbole i wydarzenia związane z walką o wolność kraju.

Wcześniej grafiki olsztynianie mieli okazję zobaczyć na przystankach autobusowych. Akcja powstała z inicjatywy olsztyńskiego grafika Mateusza Obarka, a wsparli ją studenci z Wydziału Sztuki UWM.

Podczas wernisażu zaprezentowano także okolicznościowy znaczek Poczty Polskiej związany z niepodległością.

Plakaty można oglądać w holu Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Źródło: własne/UW w Olsztynie

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.