Niedziałające światła na ul. Grunwaldzkiej. W jakim celu je tam postawiono? [AKTUALIZACJA]

Data dodania: 2019-07-18 08:46:48, kac
Ostatnia aktualizacja 2019-07-19 09:02:35
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Niedziałające światła na ul. Grunwaldzkiej. W jakim celu je tam postawiono? [AKTUALIZACJA]
Światła na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Kromera
Fot. Google Maps

Zgłosił się do nas czytelnik, który zauważył, że na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Kromera od kilku lat są zainstalowane światła, które... nie działają. Postanowiliśmy podjąć działania w tej sprawie.

W poniedziałek do redakcji napisał Michał, nasz czytelnik. Wyjaśnił, że od dłuższego czasu jeździ ul. Grunwaldzką i zawsze trafiał na wyłączoną sygnalizację. Zastanawia się, dlaczego ją tam zainstalowano.

– Na ulicy Grunwaldzkiej są nowe światła (tzn. mają już kilka lat) i cały czas świecą na pomarańczowo, czyli są nieużywane. Po co one są? – zapytał nasz czytelnik Michał.

Chodzi o sygnalizację na wysokości skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej i Kromera. Postanowiliśmy dowiedzieć się dokładnie o to, od kiedy te światła są ustawione, dlaczego je tam zamontowano, czy działają o określonej porze, a jeżeli nie to co jest przyczyną tego, że nie funkcjonują. Tymi sprawami zajmuje się Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, dlatego też tam poszukaliśmy odpowiedzi. Dowiedzieliśmy się, że sygnalizacja została zamontowana w lutym 2012 roku w ramach „Modernizacji  i rozwoju zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie. Budowa wydzielonych pasów ruchu dla autobusów".

Od 29 maja 2013 roku, a więc od momentu uruchomienia, decyzją dyrektora ówczesnego MZDiM powyższe śluzy z przejściem dla pieszych działają w trybie żółtego migacza przez całą dobę. Funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej na ul. Grunwaldzkiej, w razie potrzeby może zostać przywrócone. Przykładem może być sytuacja, kiedy duże natężenie ruchu, uniemożliwia autobusowi komunikacji miejskiej sprawny wyjazd ze śluzy i włączenie się do ruchu – poinformował nas Michał Koronowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Czy znają Państwo podobne przypadki niedziałającej sygnalizacji świetlnej w mieście?

Komentarze (12)

Dodaj swój komentarz

 • DonJawor 2019-07-19 00:28:20
  Droga Redakcjo, Kolejny absurd, podczas próby skrętu w prawo z ulicy Wyszyńskiego (jadąc z osiedla Nagórki) w ulicę Pstrowskiego/5 brygady AK (w stronę Osiedla Mazurskiego), cały czas mamy czerwone światło, przy czym, raz na kilka minut włącza się zielona strzałka warunkowego skrętu. Ciekaw jestem, czy kiedyś włączy się, tak dla odmiany, zielone światło :-) Pozdrawiam MZDiM
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
 • Mmmmmmmmmm 2019-07-18 19:28:24
  Śliwy Warszawska
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • Rodowity Olsztynianin 2019-07-18 17:33:52
  Bałtycka przy orlenie... brak słów... A moze zorganizujemy urodziny? To juz chyba bedzie dekada...
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść
 • Ollo 2019-07-18 16:12:11
  To ja zadam pytanie, które "zapomniał" zadać Urzędnikom Pan redaktor. Ile kosztowało to usprawnienie, którego przez 7 lat chyba ani razu nie użyto? 10 tys. wyrzucono w błoto? 100 tys? Więcej? I czy to jest zwykle marnotrawstwo, czy też ktoś na tym jeszcze zarobił? I kto? Ja rozumiem, że część "dała Unia", ale pewnie z połowę dołożyli podatnicy. Ile jeszcze takich absurdów jest w Olsztynie, zrobionych tylko dlatego, że "Unia dała". Załamka po prostu.
  Odpowiedz Oceń: 21 0 Zgłoś treść
 • MP 2019-07-18 10:52:39
  Cel wydanie pieniędzy podatników a kto rządzi w Olsztynie .
  Odpowiedz Oceń: 16 0 Zgłoś treść
 • Śródnieściak 2019-07-18 10:12:36
  Tak na na przeciwko samotniaka przy Niepodległości na wysokości buspasu. Nie widziałem nigdy aby paliły się inne niż pomarańczowe a mieszkam tam długo.
  Odpowiedz Oceń: 12 0 Zgłoś treść
 • Grunwaldczyk 2019-07-18 10:08:54
  Robiło się bus pasy to była okazja żeby dać komus zarobić za niepotrzebną inwestycję w tym miejscu i tyle.
  Odpowiedz Oceń: 19 0 Zgłoś treść
 • pppr10 2019-07-18 09:27:32
  ale te światła mają swoją rolę, wzmagają czujność no i w każdej chwili mogą się zaczerwienić
  Odpowiedz Oceń: 7 5 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.