Niedługo ruszają Olsztyńskie Noce (nie tylko) Bluesowe [PROGRAM]

Data dodania: 2018-07-10 15:02:10, mjs
Ostatnia aktualizacja 2018-07-10 15:19:00
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Niedługo ruszają Olsztyńskie Noce (nie tylko) Bluesowe [PROGRAM]

Już w najbliższy piątek i sobotę (13-14 lipca) ruszy impreza, która na stałe wpisała się w kanon imprez w naszym mieście. Olsztyńskie Noce (nie tylko) Bluesowe w tym roku nieco zmienią formę. Na scenie pojawią się zespoły zarówno bluesowe, jak i przedstawiciele innych gatunków muzycznych.

Na olsztyńskiej scenie pojawią się takie zespoły jak: Kraków Street Band, The Freeborn Brothers, Jazz Band Młynarski-Masecki czy Makar & Children of the Corn. Nie zabraknie również Akademii Bluesa oraz Dobranocek Bluesowych. Jednak w tym roku festiwal przybrał nieco inną formułę, dlatego zagrają nie tylko artyści bluesowi, lecz także przedstawiciele innych gatunków muzycznych.

- Strażników i ortodoksów bluesowej pieczęci prosimy o wyrozumiałość, świadomie i lekko zacieramy jej tożsamość, aby zyskała bardziej otwarte oblicze - mówi Mariusz Sieniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. - Jesteśmy przekonani, że blues nie musi być gatunkiem hermetycznym, skupiającym jedynie długoletnich fanów – widzimy go jako płaszczyznę muzycznego porozumienia, jako źródło, z którego wyrastają inne gatunki muzyczne.

Pełny harmonogram imprezy:

13.07 (piątek), Scena Staromiejska, ul. Stare Miasto 3

19:00 – Mirosław Łoszewski & Edward Bierdziewski „Blues po polsku”
20:15 – Tsigunz Fanfara Avantura
21:30 – Kraków Street Band

14.07 (sobota), 19:00
Amfiteatr im. Czesława Niemena

1. Hubert Szczęsny & The Dharma Bums (laureaci ubiegłorocznej edycji ONB)

2. Makar & Children of the Corn (laureaci ubiegłorocznej edycji ONB)

3. The Freeborn Brothers

4. Jazz Band Młynarski-Masecki

Bilety:
40 zł – przedsprzedaż do 22 czerwca
50 zł – cena regularna od 23 czerwca

www.bilety.mok.olsztyn.pl
kupbilecik.pl

Informacja Kulturalna, ul. E. Kruka 3 (pn-pt, 11-17)
Galeria DOBRO, ul. Stare Miasto 24/25 (wt-nie, 12-20)

14.07 (sobota), 13:00-16:00, ul. Rodziewiczówny 3

Akademia Bluesa:

Artystyczne warsztaty interdyscyplinarne dla dzieci uwieńczone koncertem w wykonaniu uczestników i artysty (w programie: krótka historia bluesa, malowanie koszulek, bluesowe pseudonimy, warsztaty językowe, kufer strojów, bluesowe instrumenty recyklingowe).

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.