''Niedasię'' nie istnieje przed wyborami?

Data dodania: 2018-06-13 10:54:53, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
''Niedasię'' nie istnieje przed wyborami?

Dokładanie lekką ręką pół miliona złotych do budowy murawy stadionu, organizowanie strefy kibica, mimo że wcześniej miasto twierdziło, że nie ma na to pomysłu i środków, czy wprowadzanie ''na szybko'' systemu Olsztyński Rower Miejski. Olsztyn przed wyborami staje się miastem cudów – pisze nasz czytelnik.

Na naszą redakcyjną skrzynkę trafiają liczne wiadomości od mieszkańców, którzy na co dzień zwracają naszą uwagę na niepokojące ich zdaniem zdarzenia w mieście. Jeden z listów – postanowiliśmy opublikować w całości.

''Z ciekawością, ale i niepokojem spoglądam na to, co dzieje się teraz w naszym mieście. Na chwilę przed wyborami Olsztyn zmienia się w miasto cudów. Prezydent od kilku tygodni udowadnia, że powtarzane jak mantra hasło ''nie da się'' przed wyborami nie istnieje. Przykłady można mnożyć zaczynając od remontu stadionu Stomilu. Jak to się bowiem stało, że nagle po latach ''nie da się'' i ''nie ma pieniędzy'' w budżecie miasta znajduje się 6 mln złotych na modernizację płyty stadionu miejskiego. Mało tego, na dniach lekką ręką miasto przydzieli na ten cel kolejne pół miliona złotych.

Kibice to cenna, bo liczna, grupa. Doskonale wie o tym starający się o reelekcję prezydent Olsztyna. Jak inaczej tłumaczyć bowiem fakt, że po medialnych doniesieniach, w których służby prezydenta informowały, że w Olsztynie nie ma pomysłu i pieniędzy na strefę kibica – nagle okazuje się, że strefa kibica jednak będzie. Znalazł się i pomysł i sponsor.

Obok kibiców, liczną grupę wyborców stanowią również rowerzyści. O nich – w roku wyborczym również zadbano. Mimo, że do niedawna mówiło się o braku środków na system Olsztyński Rower Miejski – nagle okazało się, że nie tylko znajdą się na ten cel pieniądze, ale i sam przetarg ogłoszono w ekspresowym tempie, by system cieszył jeszcze przed wyborami.

Czym w roku wyborczym zaskoczy nas jeszcze włodarz Olsztyna? Będę przyglądał się z ciekawością, ale i niepokojem''.

Komentarze (12)

Dodaj swój komentarz

 • korek1 2018-06-13 20:49:50
  Wszystko sie da aby nabrać ludzi na kolejną kadencję dosyć już zakorkowanego miasta i układów.
  Odpowiedz Oceń: 14 4 Zgłoś treść
 • Raj . 2018-06-13 16:33:16
  Najwyższy czas żeby wyborcy Olsztyna się zmobilizowali i pogonili Piotrusia .
  Odpowiedz Oceń: 21 9 Zgłoś treść
 • MP 2018-06-13 14:11:28
  Olsztyn jest zakorkowany przez tramwaje,sygnalizację świetlną i przejścia dla pieszych co 100metrów.Trzeba budować mniej a dobrze ,przejścia podziemne ,kładki ,połowę sygnalizacji zlikwidować ,odsunąć przejścia od bliskiej odległości do skrzyżowań-skrętów.W Europie duże miasta turystyczne gdzie jest masa samochodów i pieszych nie ma takich korków jak w Olsztynie.Czas na zmiany nie pogłębiajmy się w marazmie który mamy cały czas fundowany.Czy od wybudowania parku w centrum ,przebudowy ścieżki ,itp.przybędzie miejsc pracy w Olsztynie ,nie a tylko praca zapewnia egzystencję i komfort życia.Trzeba tworzyć nowe warunki do powstawania miejsc pracy -ściągnięcia inwestorów.
  Odpowiedz Oceń: 27 12 Zgłoś treść
 • Kris1302 2018-06-13 11:57:53
  To już nie uratuje prezydenta Olsztyna. Niech odejdzie z urzędu mamy już go dosyć.Nikt tak nie zniszczył Olsztyna jak pan. Do historii przejdzie prezydent jako ten który zablokował miasto i sprawił że mamy jeszcze większy smog przez auta które stoją w korkach.
  Odpowiedz Oceń: 29 12 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.