Nie żyje olsztyńska triathlonistka Magdalena Mielnik

Data dodania: 2017-11-08 12:50:13, sm
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Nie żyje olsztyńska triathlonistka Magdalena Mielnik

Magdalena Mielnik, triathlonistka Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego Olsztyn nie żyje. Zawodniczka miała 26-lat.

Magdalena Mielnik swoją przygodę z triathlonem rozpoczęła w 2007 roku, a już rok później dołączyła do kadry narodowej. Na swoim koncie miała między innymi tytuł Mistrzyni Europy w Aquathlonie 2014 oraz dwa tytuły Młodzieżowej Mistrzyni Polski w Triathlonie z 2014 roku.

Od 2015 roku walczyła o start na igrzyskach w Rio. Niestety nie udało jej się uzyskać kwalifikacji.

W ostatnim czasie Magda oficjalnie przyznała się do problemów ze zdrowiem, również psychicznym.

- Dla sportu, samorealizacji i gonitwy za tym, żeby wystartować w tym roku na Mistrzostwach Europy i Światowej Serii Mistrzostw Świata poświeciłam wszystko co miałam. Wydałam wszystkie pieniądze, zaniedbałam kontakty rodzinne, przyjaźnie, zaniedbałam siebie do tego stopnia, że skończyłam w szpitalu psychiatrycznym – informowała w czerwcu zawodniczka, prosząc jednocześnie o wsparcie i kibicowanie jej w powrocie do zdrowia.

W sierpniu tego roku olsztyńska triathlonistka przyznała, że wraca do formy i sportu. Ogromnym szokiem jest więc informacja o jej nagłej śmierci.

Magdalena Mielnik zmarła 7 listopada. Miała 26 lat.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Promyczek 2017-11-10 12:33:34
  Straszne. Jak pomóc takiej osobie? Nie wiem. To może spotkać każdego. Szpitale nie pomogły. Co robić w takiej sytuacji? Jak mogą pomóc bliskie osoby. Może ktoś wie? Musi być jakiś sposób, aby ratować innych w podobnej sytuacji.
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • odmieniec 2017-11-10 06:07:30
  Ja mam odczucie, że w dzisiejszej Polsce, Polak - nie tylko sportowiec - został pozostawiony samemu sobie. Nie widzę organizacji rządowych, czy też pozarządowych, a także kościelnych, które by wsparły człowieka w sytuacjach upadłościowych. Ludzie zbierają pieniądze, organizując prywatnie publiczne zbiórki pieniędzy, nawet na leczenia operacyjne ratujące życie. Człowiek dorosły, jak i dziecko, którym nie starcza pieniędzy - umiera. - No i czy takiego godzenia się na śmierć, ze względu na niedobory lecznicze, w państwie prawa, nie powinno nazwać, zwykłym morderstwem? Czyżby w Polsce, władzę sprawowali sami kapłani i lewici? A gdzie się podziali Samarytanie? A niby Chrześcijanie to sami spadkobiercy Samarytanina.
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść
 • Xrt 2017-11-08 20:35:17
  Tak powiesiła sie
  Odpowiedz Oceń: 12 8 Zgłoś treść
 • Isruu 2017-11-08 19:55:48
  Ale ze co samobójstwo?
  Odpowiedz Oceń: 6 4 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.