Nie zaparkujemy przy Manhattanie. Rusza przebudowa parkingu

Ostatnia aktualizacja 2017-08-11 11:13:46, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Nie zaparkujemy przy Manhattanie. Rusza przebudowa parkingu

Jak informowaliśmy z końcem lipca, parking przy domu handlowym Manhattan zostanie przebudowany. Klepisko w okolicy Placu Pułaskiego stanie się parkingiem z prawdziwego zdarzenia. Zanim tak się jednak stanie, na kilka miesięcy parking zostanie zamknięty.  

Wiosną tego roku miasto ogłosiło przetarg na przebudowę parkingu przy pl. Pułaskiego. Z lipcu otwarto oferty od potencjalnych wykonawców. Najkorzystniejszą zgłosiła firma z gminy Purda, która stworzenie parkingu z prawdziwego zdarzenia wyceniła na 468 tysięcy złotych. Miasto od początku planowało wydać na ten cel około pół miliona złotych. Inwestycja ma się bowiem zwrócić z opłat, które pobierane będą za parkowanie w tym miejscu. Parking włączony zostanie ponownie do strefy.

Umowa z wykonawcą parkingu zostanie podpisana jeszcze dziś, 11 sierpnia. W przyszłym tygodniu wykonawca wejdzie na plac budowy. Oznacza to, że przez najbliższych kilka miesięcy parking nie będzie dostępny dla kierowców.

Budowa ma się zakończyć w grudniu tego roku. Po przebudowie powstanie oświetlony i odpowiednio oznakowany parking z kostki brukowej. Wydzielonych zostanie 80 miejsc postojowych, a dojazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od strony ul. Kopernika jak i ul. Kościuszki. W ramach zadania wykonawca przebuduje również podziemne instalacje.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Jadwiga_Misiak 2017-08-11 13:12:43
    Parkujący, de facto, sfinansują sobie parking. Oby wykonano go w wersji ażurowej, wysianą trawą. Plac spory, więc wchłanianie wody deszczowej byłoby wskazane. Mniej kurzu, mniej betonu, więcej zieleni.
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
  • NO 2017-08-11 11:48:59
    sprytki... nie mogli pobierać kasy ciach i będą mogli
    Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.