Nie spuszczaj psa ze smyczy. Rusza akcja szczepienia lisów

Data dodania: 2018-09-14 13:45:48, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Nie spuszczaj psa ze smyczy. Rusza akcja szczepienia lisów

Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował, że w najbliższą sobotę rozpocznie się pięciodniowe szczepienie lisów. Przynęty zawierające blister ze szczepionką zostaną zrzucone z samolotów między innymi na terenie gminy Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno i Świątki w powiecie olsztyńskim oraz miasta Olsztyna.

Wymiernym efektem stosowania szczepień profilaktycznych jest brak wystąpienia zachorowań na wściekliznę u ssaków naziemnych na terenie województwa od lutego 2012 roku.

Zgodnie z wytycznymi Warmińsko – Mazurskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w okresie zrzutu (15-19 września) oraz 3 tygodnie po jego zakończeniu nie należy wyprowadzać psów bez smyczy, a koty trzymać w zamknięciu.

W przypadku kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić ten fakt lekarzowi weterynarii.

- Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, powiadamiając o powyższych szczepieniach, prosi o zachowanie dyscypliny w czasie ich trwania, jak również w okresie nabywania odporności przez zwierzęta od 15 września do 15 października. W szczególności apeluje się, aby ograniczyć polowania zbiorowe, nie płoszyć zwierzyny oraz nie podnosić i niszczyć przynęt ze szczepionką – czytamy w komunikacie.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.