Nie dla ACTA. Olsztynianie tłumnie wyszli na ulice!

Data dodania: 2012-01-25 19:30:13, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Nie dla ACTA. Olsztynianie tłumnie wyszli na ulice!
Fot. Łukasz Kozłowski / olsztyn.com.pl

Blisko 3 tys. osób wzięło udział w pokojowej manifestacji przeciw podpisaniu przez polski rząd międzynarodowego porozumienia ACTA. Zobacz obszerną fotorelację oraz zapis wideo!

"Akt obywatelskiego protestu, który tutaj widzimy, pokazuje, że politycy i rząd na czele z premierem Donaldem Tuskiem musi się zastanowić czy nie warto skorygować troszeczkę swojej polityki ws ACTA. Napięcie wśród młodych ludzi jest tak duże, że wielce prawdopodobne jest to, iż będą kolejne manifestacje" - mówił na gorąco Michał Pietrzak, jeden z organizatorów olsztyńskiej akcji przeciw porozumieniu ACTA. Zaznaczył również, iż mamy tutaj do czynienia z "Facebookową rewolucją". "Ja zarejestrowałem manifestację w Urzędzie Miasta, inna grupa osób promowała akcję, jeszcze inna ją prowdziła ulicami miasta. Wszystko wyszło zupełnie spontanicznie" - dodał.

Marsz rozpoczął się przy hali widowisko-sportowej Urania po czym zgromadzeni przeszli ulicami miasta na Starówkę. Na widocznych podczas wiecu transparentach znalazły się hasła w rodzaju: "ACTA to najlepszy projekt na świecie do zniewolenia wielu społeczeństw przez USA", "STOP ACTA", "Nie tykajcie internetu człowieki niemondre", "Nie dla ACTA", "To jest Polska wolność słowa. Premier z ACTA niech się schowa", "Wolny internet", "Wolnośc nie zgodnie pazerne świenie", "Powiedz nie ACTA"

W pochodzie wzięło udziało blisko 3 tys. osób. Przeważnie byli to młodzi ludzie, jednakże nie zabrało także osób starszych czy rodziców z małymi dziećmi. Przeciwnicy ACTA protestowali także w innych miastach. We Wrocławiu w manifestacjach udział brało ok. 5 tys. osób, w Szczecinie 3 tys., a w Białymstoku 1 tys.

Źródło: własne

Komentarze (15)

Dodaj swój komentarz

 • waran z komodo do narzeczonej 2012-01-27 09:43:28
  Mam do ciebie takie pytanie. Czym ty się zajmujesz w sieci? Bo ja żyję z internetu (zarabiam pieniądze na działalności w sieci) i nie widzę żadnego problemu ani zagrożenia. Wręcz przeciwnie, teraz będę miał większe środki aby walczyć z ludźmi, którzy mnie okradają nielegalnie rozpowszechniając efekty mojej pracy. Normalny człowiek, który w internecie nie kradnie, nie ma najmniejszych powodów do obaw.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • socjalista 2012-01-26 21:37:13
  Zanim następnym razem ktoś zacznie skandować "precz z komuną" niech ma świadomość, że komuniści i w ogóle lewica była przeciw podpisywaniu ACTA na wiele miesięcy przed tym jak stało się o tym głośno. W PE to głównie lewica, w tym komuniści zagłosowali przeciwko. Cenzura Internetu oraz autorytarne zapędy władzy nie są wynikiem jakiegoś wypaczenia kapitalizmu, ale jego nieodłącznym elementem. To "Precz z totalitaryzmem!" powinno być hasłem przewodnim kolejnych demonstracji, gdyż zdaje się, że to mieliście na myśli, nie zaś komunizm i komunistów, którzy wspierają tę walkę.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Narzeczona do waran z komodo 2012-01-26 13:37:38
  Akurat to nie bardzo. Mierzi mnie za to cała masa niesprecyzowanych "uzasadnionych przypadków", "stosownych czasów", oraz "odpowiednich środków" w tym bublu prawnym, który przy odrobinie dobrych/złych chęci, można interpretować niemal dowolnie. A znając nasz wymiar sprawiedliwości będzie to ten najgorszy z możliwych. Mierzi mnie też to co się dzieje w kraju oraz coraz bardziej absurdalne ustawy (ostatnie uprawnienia dla NIK czy podniesienie o 50% składek emerytalnych dla młodych ludzi żeby ci starsi nie musieli płacić na OFE) a to była ta przysłowiowa kropla w czarze goryczy.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • neni 2012-01-26 13:37:33
  jestem dumna z wszystkich, ktorzy ruszyli tak tłumnie w ważnej sprawie! w końcu i nareszcie doczekałam się prawdziwej reakcji ze strony narodu. Już powoli traciłam nadzieję i bałam się, że marazm opanował w pełni nasze umysły. Dobrze, że się tak nie stało :)
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • waran z komodo do narzeczonej 2012-01-26 12:45:35
  Czytałem cały dokument i nie widzę żadnego zagrożenia dla uczciwych ludzi. Jeśli jesteś uczciwa to nie masz się czego bać. Protestują głównie ci, który mnie w smak, że już nie będzie można bezkarnie kraść z sieci filmów, muzyki i programów. Boli co?
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Narzeczona 2012-01-26 12:14:55
  (się net zawiesił) o dokumencie liczącym całe 24 strony. Ale najpierw przeczytaj, to co chcą wcisnąć ludziom a potem nazywaj uczciwych ludzi złodziejami.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Narzeczona 2012-01-26 12:12:09
  Wiem waran, że być może czytanie ze zrozumieniem czegoś dłuższego niż instrukcja gumy do żucia może dla niektórych stanowić zbyt wielka trudność, nie mówiąc już
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • waran z komodo 2012-01-26 11:09:53
  Piękna walka o wolność złodziejstwa! Dalej komuniści! Ograniczenie złodziejstwa sprzeczne z prawami złodzieja! Protestujmy!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Byłem 2012-01-26 08:00:33
  Byłem i jestem dumny z Olsztynian, że potrafili pójść i walczyć o wolność
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • lo7 pwo :D 2012-01-26 00:58:14
  walczysz michał :D
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.