Nie będzie kary dla urzędniczki skarbówki biorącej udział w prowokacji

Data dodania: 2019-01-25 11:59:49, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Nie będzie kary dla urzędniczki skarbówki biorącej udział w prowokacji

Wracamy do sprawy urzędniczki skarbówki, która w ramach prowokacji, chciała ukarać mechanika za brak wystawienia paragonu za usługę wymiany żarówki. Mechanik uniknął kary, za to kary dla urzędniczki, za jazdę samochodem bez należytego oświetlenia, domagała się policja. Dziś okazuje się, że sąd umorzył postępowanie wobec niej.

Sprawa dotyczy zdarzenia z listopada ubiegłego roku, kiedy to do jednego z warsztatów w Bartoszycach przyjechały dwie kobiety, które poprosiły o wymianę jednej z żarówek. Właściciel warsztatu, zlecił to zadanie swojemu pracownikowi. Ten, wymienił żarówkę z własnych zapasów. Za usługę wziął symboliczne 10 złotych i nie wystawił kobietom paragonu. I tu pojawił się problem, bo jak się okazało, klientki były urzędniczkami skarbówki, które w ten sposób kontrolowały mechanika.

Sprawa mechanika, dla którego kary domagała się skarbówka, trafiła do sądu. Ten uznał, że mechanik popełnił wykroczenie, jednak odstąpił od wymierzenia mu kary.

Po tym, jak sprawa prowokacji urzędników skarbówki trafiła do mediów, kary dla urzędników za tę prowokację domagał się rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz. Wniosek o ukaranie naczelnika urzędu z Bartoszyc trafił do dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Nie obeszło się również bez próby ukarania urzędniczki, która tamtego dnia prowadziła auto bez sprawnej żarówki. Ukarania jej - za jazdę bez należytego oświetlenia - domagali się policjanci z Bartoszyc.

Dziś okazuje się, że urzędniczka, która brała udział w prowokacji, nie poniesie kary. Taką decyzję podczas czwartkowego (24 stycznia - red.) posiedzenia podjął Sąd Rejonowy w Bartoszycach.

- W ocenie Sądu Rejonowego, z zebranego w tej sprawie materiału dowodowego wynika, że faktycznie Joanna L. będąc właścicielem samochodu osobowego marki toyota dopuściła się prowadzenia wskazanego pojazdu na drodze publicznej wiedząc, że jej pojazd nie jest należycie zaopatrzony w wymagane urządzenia, w tym przypadku w żarówkę tylnej lampy. Sąd zwrócił jednak uwagę, że obwiniona bezpośrednio po zauważaniu braku żarówki udała się do profesjonalisty, tj. do mechanika posiadającego zakład w najbliżej położnej od swojego ówczesnego położenia miejscowości, w celu uzupełnienia tego braku. Sąd Rejonowy w takim zachowaniu obwinionej nie dopatrzył się społecznej szkodliwości czynu. Sądowi znany był dalszy przebieg zdarzeń z udziałem Joanny L. i świadka Cezarego S., jednakże nie miał on znaczenia dla rozstrzygnięcia odpowiedzialności obwinionej - poinformowała Agnieszka Żegarska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Komentarze (10)

Dodaj swój komentarz

 • xnx 2019-01-27 20:46:41
  dziś jej nie ukarali ale spoko karma wraca w końcu się na czymś wyłoży
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Zenek123 2019-01-27 11:09:20
  Malomiasteczkowe interesy.... swoich nie ukarają a sprawa powinna trafić do sądu w Olsztynie a nie tam na wsi.za dużycia układ kolesiowski!!!!
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Robcio 2019-01-25 19:54:25
  Jeszcze się policja wtrąciła. Jakie straszne przestępstwo. Uważajcie, bo np. za rozgrzewanie i odsniezanie samochodu traficie na ławę oskarżonych.
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • Olsztyniak1 2019-01-25 17:16:31
  Widać gołym okiem że qurw.....Nie dadzą siebie na wzajem ukarać to jest właśnie ręka rękę myje. Tyle hałasu A wynik spodziewany od początku. Pisałem tu że nic jej nie zrobią i co na moim wyszło ten kraj to jeszcze komuna swój swego nie ukara. Jena...sprawiedliwość polska.
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • ero 2019-01-25 15:48:47
  Ta baba powinna być ukarana. DNO totalne!
  Odpowiedz Oceń: 3 2 Zgłoś treść
 • Olsztyniak125 2019-01-25 13:27:07
  Urzędniczka wcale nie "zauważyła braku żarówki" tylko celowo ją wymontowała i świadomie poruszała się niesprawnyn technicznie pojazdem. Liczę na podobne potraktowanie przez sad kiedy przepali mi się żarówka w aucie.
  Odpowiedz Oceń: 6 1 Zgłoś treść
 • Firanki 2019-01-25 13:09:41
  Wstydź się wstrętna babo .patola
  Odpowiedz Oceń: 3 3 Zgłoś treść
 • Franki 2019-01-25 13:07:58
  Nadgorliwa pis fda
  Odpowiedz Oceń: 2 3 Zgłoś treść
 • eks pisior 2019-01-25 12:49:32
  no jak to nie będzie??? przecież prowokację regulują odpowiednie przepisy , a skarbówka z tego co wiadomo takich uprawnień nie ma , więc przekroczenie uprawnień jak drut !!!! oj pisowskie państwo teoretyczne w pełnej krasie
  Odpowiedz Oceń: 7 1 Zgłoś treść
 • Polakk 2019-01-25 12:44:03
  brawo olsztyńskie sądy uahhahaha patola rządzi :)
  Odpowiedz Oceń: 3 3 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.