''Nauka to też sztuka''. Piknik PAN na olsztyńskiej starówce [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2017-06-10 15:38:11, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
''Nauka to też sztuka''. Piknik PAN na olsztyńskiej starówce [ZDJĘCIA]
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Naukowcy z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury zaprosili dziś (10.06) olsztynian na szereg popularno-naukowych warsztatów, pokazów i doświadczeń aby pokazać, jak nauka i sztuka przenikają się i wzajemnie inspirują.

Rodzinny piknik zorganizowany przez Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury odbył się już po raz trzeci. W tym roku na gości czekało jeszcze więcej atrakcji, bowiem organizatorzy zaprosili do stolicy Warmii i Mazur zaprzyjaźnionych naukowców z innych jednostek Polskiej Akademii Nauk z całej Polski, m.in. z Instytutu Biochemii i Biofizyki, Instytutu Chemii Organicznej czy Instytutu Paleobiologii, dzięki którym można było przyjrzeć się polskim badaniom na Antarktyce, zbadać kości sprzed 230 mln lat lub też nauczyć się "chodzić po wodzie".

Niezwykle ciekawe pokazy przygotowali również badacze z Uniwersytetu Warszawskiego i Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, podczas których można było przeprowadzić eksperymenty za pomocą najprostszych produktów spożywczych, a także poznać niełatwą sztukę poruszania się po lesie.

W programie pikniku znalazły się również m.in. warsztaty  komponowania kosmetyków z dodatkiem liofilizowanych owoców, konkursy sprawdzające sprawność naszych zmysłów, eksperymenty pozwalające wykryć w żywności korzystne dla naszego zdrowia antyoksydanty, warsztaty budowania DNA z żelków, jak również poszukiwania glutenu w produktach z naszego codziennego menu.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.