Napadli mężczyznę w centrum Olsztyna. Bracia wyposażeni byli w tłuczek do mięsa

Data dodania: 2018-03-13 13:54:21, spk
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Napadli mężczyznę w centrum Olsztyna. Bracia wyposażeni byli w tłuczek do mięsa
Ilustracja do tekstu

Policjanci zatrzymali dwóch braci podejrzanych o rozbój na 34-letnim mieszkańcu Olsztyna. Sprawcy przy użyciu przedmiotu przypominającego tłuczek do mięsa, zaatakowali swoją ofiarę w biały dzień, na chodniku przy ul. Erwina Kruka w Olsztynie.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci otrzymali informację, że na ul. Erwina Kruka w Olsztynie doszło do rozboju. Jak się okazało, na chodniku w godzinach popołudniowych został napadnięty 34-letni mieszkaniec Olsztyna. Z jego relacji wynikało, że rozboju dokonali znani mu mężczyźni, którzy przy pomocy przedmiotu przypominającego tłuczek do mięsa, najpierw uderzali go w głowę, a gdy osunął się na ziemię, zabrali mu jego lekarstwa. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia, którą poszkodowany został przewieziony do szpitala w Olsztynie.

Policjanci natychmiast rozpoczęli przeszukiwanie okolicznych ulic w poszukiwaniu sprawców rozboju. Niestety bezskutecznie. Podczas przyjmowania zawiadomienia o przestępstwie, funkcjonariusze dowiedzieli się, że sprawcami napaści byli bracia – w wieku 36 i 38 lat z czego jeden z nich był znany poszkodowanemu.

Już następnego dnia policjanci ustalili adres, pod którym przebywali sprawcy rozboju. Obaj zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki policji, gdzie usłyszeli zarzut rozboju do którego się przyznali.

Sąd na podstawie zebranego materiału dowodowego zastosował wobec sprawców rozboju środki zapobiegawcze. Teraz bracia muszą dwa razy w tygodniu stawić się w jednostce policji, mają zakaz opuszczania kraju, jak również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 100 m. Zgodnie z kodeksem karnym mogą grozić im kary nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Ryszard Ochódzki 2018-03-13 23:29:37
    „zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 100 m” - czyli co mają do niego podchodzić, czy nie podchodzić :)
    Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.