Napadł na sklep i groził kasjerce nożem [WIDEO]

Data dodania: 2018-10-11 10:44:05, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Napadł na sklep i groził kasjerce nożem [WIDEO]
Screen z nagrania
Fot. KMP Olsztyn

Pod koniec września w Olsztynie doszło do napadu na sklep monopolowy. Zakapturzony mężczyzna groził ekspedientce nożem i zażądał wydania pieniędzy z kasy. Przestraszona kobieta wykonała jego polecenie. Okazało się, że napastnik już wcześniej siedział w więzieniu za podobne przestępstwo.

Do zdarzenia doszło 27 września. Około godz. 18 policjanci dostali zgłoszenie o napadzie na sklep monopolowy w Olsztynie. Po przyjeździe na miejsce ekspedientka powiedziała funkcjonariuszom, że do lokalu wszedł częściowo zamaskowany mężczyzna, który groził jej nożem i zażądał wydania pieniędzy z kasy. Przestraszona kobieta wykonała jego polecenie, po zabraniu utargu napastnik uciekł.

Śledztwo w tej sprawie prowadzili policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu. Po przeanalizowaniu lokalnego środowiska przestępczego, przesłuchaniu świadków i zabezpieczeniu nagrań z monitoringu, wytypowano podejrzanego. Okazało się, że mężczyzna, przygotowując się do napadu, robił wcześniej w tym sklepie zakupy. Wszedł do środka, gdy nikogo nie było.

Przełom w dochodzeniu nastąpił we wtorek (9 października). Funkcjonariusze zatrzymali zaskoczonego 33-latka, który był w trakcie kolejnej przeprowadzki. Wyszło na jaw, że sprawca bezpośrednio po napadzie zmienił miejsce zamieszkania. Wynajmował stancję w pobliżu obrabowanego sklepu, a swoje lokum od napadu zmieniał już trzykrotnie.

Podczas zatrzymania mężczyzna był ubrany w te same ubrania, w których dokonał rozboju. Reszta odzieży została zabezpieczona podczas przeszukania jego mieszkania. Funkcjonariusze zabezpieczyli również nóż, którym 33-latek groził kasjerce.

Podczas przesłuchania sprawca nawet nie próbował się tłumaczyć. Skupiał się na ułożeniu sobie alibi, które ostatecznie okazało się niewiarygodne. 33-latek usłyszał zarzut roboju. Grozi mu za to kara do 12 lat więzienia.

Jednak policjanci ustalili, że mężczyzna w styczniu bieżącego roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę 6 lat więzenia za to samo przestępstwo. W związku z tym podejrzany odpowie za recydywę. Napastnik trafił do tymczasowego aresztu.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.