Najlepsze zdjęcia olsztyńskich Mistrzostw Fotograficznych wybrane

Ostatnia aktualizacja 2017-10-12 13:55:39, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Najlepsze zdjęcia olsztyńskich Mistrzostw Fotograficznych wybrane
Fot. Jakub Wawrzak/Pseudologia Fantastica

Blisko 200 fotografów złożyło 935 prac w kolejnej edycji olsztyńskich Otwartych Mistrzostw Fotograficznych. Zobacz najlepsze fotografie.

Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne to coroczny, organizowany od 2004 roku przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, ogólnopolski konkurs skierowany do wszystkich zainteresowanych fotografią. Tematyka konkursu obejmuje kategorie: człowiek (portret, reportaż, akt, ludzie), przyroda (pejzaż, fauna, flora) oraz architektura. W każdej z kategorii jury przyznaje nagrody i unikatowe, ręcznie wykonane statuetki: I miejsce – Złote Szkło, II miejsce – Srebrne Szkło, III miejsce – Brązowe Szkło. Przyznawane jest również Grand Prix – nagroda im. Ryszarda Czerwińskiego fundowana przez Prezydenta Miasta Olsztyna.

Nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane są co roku podczas uroczystej gali finałowej połączonej z wystawą pokonkursową w Galerii Amfilada MOK w Olsztynie. 

W tym roku jury w składzie: Igor Omulecki, Katarzyna Sagatowska, Paweł Staszak, Kaja Werbanowska wybierało najlepsze fotografie spośród aż 935 prac. Wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac odbędzie się już 10 listopada o godzinie 18:00 w Galerii Amfilada MOK w Olsztynie, przy ul.Dąbrowszczaków 3.Wstęp jest wolny.

Wyniki:

Grand Prix im. Ryszarda Czerwińskiego – nagroda Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza:

Jakub Wawrzak, Toruń  za serię fotografii „Pseudologia Fantastica No. 1 – No. 6”

Kategoria Człowiek:

Złote Szkło – Jakub Wawrzak, Toruń  za cykl fotografii „Pseudologia Fantastica No. 1 – No. 6”

Srebrne Szkło  – Michał Drozd, Rzeszów za cykl  fotografii: „Krzysztof Bara BUFET”, „Rafał Wilk – mistrz paraolimpijski”, „Jacob Anderson”

Brązowe Szkło  – Orest Kantor, Różnowo – za tryptyk fotograficzny: „Lena”, „Sylwia”, „Daria”

Kategoria Natura:

Złote Szkło – Irma Kamińska, Godki za fotografie: „Śniegi I”, „Śniegi II”

Srebrne Szkło  – Maciej Szubzda, Olsztyn za „Jesień”

Brązowe Szkło  – Jan Walczewski, Warszawa za „Morski nokturn”

Kategoria Architektura:

Złote Szkło – Jerzy Safijański, Różnowo za cykl fotografii: „Punkt widzenia 1 – 3”

Srebrne Szkło  – Wojciech Wojnowski, Olsztyn za fotografię „Gruzja”

Brązowe Szkło  – Magdalena Szurek, Olsztyn za cykl fotografii „Warszawskie Ślimaki I, II, III”

Źródło: MOK Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.