Nad Ukielem powstanie kemping? Miasto ogłasza kolejny przetarg

Data dodania: 2019-04-15 13:43:17, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Nad Ukielem powstanie kemping? Miasto ogłasza kolejny przetarg
Zdjęcie ilustracyjne

Władze Olsztyna po raz kolejny ogłaszają przetarg na wydzierżawienie na okres 20 lat terenu przy ul. Sielskiej, gdzie miałby powstać kemping. Nieruchomość ma powierzchnię nieco ponad 5 hektarów. Miesięczny czynsz ustalono na 2500 zł.

Mieszkańcy Olsztyna od lat upominają się o kemping. Wielu turystów przy okazji Olsztyn Green Festivalu sygnalizowało, że nad jeziorem Ukiel powinno powstać takie miejsce, bo latem jest problem ze znalezieniem noclegu w okolicznych hotelach i pensjonatach. Prezydent Olsztyn a w tamtym roku komentował tę sytuację na swoim blogu.

- Przy okazji festiwalu wyszła jeszcze jedna, istotna potrzeba. Otóż brakuje nam campingu, czy chociaż dobrze zlokalizowanego pola namiotowego. Jest to bardzo istotne zwłaszcza dla odwiedzających Olsztyn młodych ludzi, także z powodów ekonomicznych. Teren pod camping jest przy Słonecznej Polanie, ale nie ma szczęścia do inwestorów. A szkoda, bo i miejsce piękne, i Olsztyn coraz atrakcyjniejszy – pisał wówczas na swoim fanpage'u Piotr Grzymowicz.

Miasto już kilkukrotnie próbowało znaleźć najemcę terenu, lecz bezskutecznie. Być może w tym roku uda się zrealizować plan, bo władze ogłosiły po raz kolejny przetarg.

Zgodnie z ustaleniami „Zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego otoczenia jeziora Ukiel w Olsztynie – rejon Dajtki”, działki przeznaczono na usługi turystyczne – kemping z możliwością prowadzenia usług sportowo-rekreacyjnych i gastronomicznych.

Plan zagospodarowania przewiduje powstanie 60 pokoi gościnnych w formie domków kempingowych wolnostojących lub szeregowych, 30 stanowisk dla wozów kempingowych i pole namiotowe. Do dyspozycji turystów byłyby sklep spożywczy, ochrona, świetlica, umywalnie, natryski, sauna, toalety, pralnia, kuchnia turystyczna i miejsce na odpady, a także ciągi piesze i pieszo-jezdne i parking na co najmniej 60 miejsc.

Miesięczny czynsz ustalono na 2500 zł. Dzierżawca zobowiązany by był do rozpoczęcia inwestycji w ciągu roku od podpisania umowy, a zakończyć ją w ciągu 3 lat od podpisania umowy. Oferty można składać do 17 maja.

Komentarze (11)

Dodaj swój komentarz

 • nie inaczej 2019-04-16 08:33:04
  Miasto szuka jakiś łosi, podobnie było z restauracjami na Ukielu.
  Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-04-16 07:27:54
  Kto zdecyduje się na wybudowanie 60 domków? Pole namiotowe, camping, kilka domków - rozumiem.
  Odpowiedz Oceń: 0 2 Zgłoś treść
 • dla chętnych 2019-04-15 17:22:31
  Owe 60 pokoi, 30 stanowisk, pole namiotowe i całą resztę budowy zaplecza ma wybudować najemca. W ciągu max 3 lat... a jak nie to "papa" bez odszkodowania. Dzierżawa na 20 lat. Dalej jesteście tacy chętni?
  Odpowiedz Oceń: 9 0 Zgłoś treść
 • asa123 2019-04-15 16:04:02
  sam bym skorzystał
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • greg 2019-04-15 15:57:39
  2,5 tys zł za miesiac? Chyba kogoś poyebało.
  Odpowiedz Oceń: 3 2 Zgłoś treść
 • To nie ja 2019-04-15 14:33:52
  Dopiero teraz wpadli na ten pomysl????
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.