Na wiosnę - nowe domy dla kaczek

Ostatnia aktualizacja 2014-03-14 11:43:38, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Na wiosnę - nowe domy dla kaczek
Fot. www.olsztyn.lasy.gov.pl

Stawy w Nadleśnictwie Olsztynek wzbogaciły się tej wiosny o nowe miejsca lęgowe dla kaczek. Leśnicy mają nadzieję, że dzięki nowym domkom nastąpi inwazja krzyżówek na olsztyneckich obiektach retencyjnych.

Zrealizowane w końcu 2012 roku w ramach projektu ''Zwiększanie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych'' malownicze stawy śródleśne sukcesywnie wtapiają się w otoczenie.

Przestały już przypominać wielki plac budowy. Brzegi porosła roślinność zielna. Jesienią leśnicy obsadzili je krzewami ,które zwiększą bioróżnorodność oraz atrakcyjność najbliższej okolicy zbiorników.

Teraz przyszła pora na sztuczne gniazda dla kaczek. Tuż przed nadejściem wiosny, kiedy zbiorniki wodne pokryte były jeszcze lodem, wolontariusze z zaprzyjaźnionego z Nadleśnictwem Olsztynek KŁ „Batalion" montowali wiklinowe kosze dla kaczek.

Do każdego kosza włożono trochę ziemi i suchej trawy „na dobry" początek.


- Mamy nadzieje, że te ekskluzywne domki spodobają się nowym lokatorkom i nastąpi inwazja krzyżówek na olsztyneckich obiektach retencyjnych - informują leśnicy z Olsztynka.

Źródło: RDLP Olsztyn/ Justyna Haładaj, Nadleśnictwo Olsztynek

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze