Na Nagórkach powstanie nowa szkoła

Data dodania: 2019-06-13 17:05:00, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Na Nagórkach powstanie nowa szkoła
Fot. UM Olsztyn

Już od nowego roku szkolnego przy szkole przy ul. Turowskiego zacznie działać oddzielny obiekt. Będzie to Szkoła Podstawowa nr 12, w której mają się znaleźć 24 klasy.

Obecnie w siedzibie szkoły mieści się Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4. Jednak od września uczniowie klas I-III będą się uczyć w osobnym budynku. Takie rozwiązanie ma zapewnić uczniom poczucie bezpieczeństwa i pozwoli tworzyć własną społeczność w szkole. Teraz trwają prace projektowe, a wkrótce ruszy remont. Placówka zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt dla edukacji wczesnoszkolnej.

W budynku powstanie również świetlica, która będzie otwarta w godzinach 6:30-16:30. Zajęcia mają zaczynać się o godz. 9, będzie jedna zmiana. W klasach pierwszych będą prowadzone innowacje z języka angielskiego i matematyki, których celem jest rozwój badawczych postawy uczniów poprzez projektowanie, odkrywanie i przeprowadzanie własnych eksperymentów.

W placówce będą funkcjonowały także dwie sale gimnastyczne, boisko szkolne, aulę szkolną ze sceną, salę konferencyjną, bibliotekę szkolną z czytelnią oraz centrum multimedialnym, pracownię informatyczną.

Uczniowie klas pierwszych będą miały trzy oddziały, z kolei w całej szkole mają być 24 klasy. Wolne są jeszcze 22 miejsca. 19 sierpnia rozpocznie rekrutacja uzupełniająca, która będzie trwała 2 dni.

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.