Służby ratunkowe na budowie Centaurusa. Zasłabł operator żurawia [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJA]

Data dodania: 2019-08-09 10:17:18, kac
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Służby ratunkowe na budowie Centaurusa. Zasłabł operator żurawia [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJA]
Pracownik operatora żurawia, który zasłabł na wysokości
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W piątek w godzinach rannych zasłabł jeden z operatorów dźwigu na budowie Centaurusa. Mężczyzna w wieku ok. 40 lat znajdował się w kabinie na wysokości 30 metrów. Niezwłocznie przyjechało pogotowie, policja i cztery zastępy straży pożarnej. Okazało się, że operator był pijany. 

W piątek w godzinach porannych 40-letni operator dźwigu zasłabł na budowie największego biurowca w Olsztynie. Niestety, znajdował się w kabinie na wysokości ok. 30 metrów nad ziemią. Dlatego oprócz pogotowia, przyjechały także cztery zastępy straży pożarnej w tym pojazd ze specjalnym podnośnikiem oraz policja. Obecni byli także strażacy mający specjalizację ratownictwa wysokościowego.

Strażacy będą ewakuować tę osobę z dźwigu na wysokości 30 metrów. Decyzja jeszcze nie zapadła w jaki sposób to zrobić. Jeżeli będzie miejsce na rozstawienie pojazdu z podnośnikiem, to spróbują w ten sposób, jeżeli nie da rady, to akcję ewakuacyjną będą prowadzić strażacy ze specjalizacją ratownictwa wysokościowego, którzy za pomocą lin i sprzętu wysokościowego przetransportują na dół tego mężczyznę – wyjaśnił nam Kamil Kulas z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Jak się okazało chwilę później, mężczyzna był świadomy i zszedł z żurawia przy asyście strażaka. Na dole załoga karetki pogotowia udzieliła pomocy operatorowi.

Dowiedzieliśmy się także, że policja prowadzi czynności związane z tym zdarzeniem. Powód? Operator żurawia był pijany.

Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu. Grozi mu kara grzywny lub areszt. Związane jest to z podjęciem przez niego czynności zawodowych będąc pod wpływem alkoholu – powiedziała w rozmowie z nami Mariola Plichta, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Komentarze (11)

Dodaj swój komentarz

 • Zed 2019-08-12 11:47:37
  Na tym centaurusie to wszyscy dzwigowi nawaleni są co drugi dzień. Są w delegacji to chleją codziennie po pracy.
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • distraido7 2019-08-11 10:53:13
  Oprócz bzdur,które niektórzy wypisują,przecież po pijaku mógł przewrócić dźwig gdyby zaczepił się o stałą konstrukcję budowli i chciał to podnieść -zwróćcie uwagę co miał na nogach w miejscu pracy!!
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Rodowity Olsztynianin 2019-08-09 18:23:50
  Słabiak. Słyszałem o jednym redaktorku co miał trzy razy tyle i przejechał pół Polski...
  Odpowiedz Oceń: 16 2 Zgłoś treść
 • Asmodeusz 2019-08-09 18:12:53
  Obciążyć tego pijaka-ochalpusa kosztami za akcję ratunkową - za niepotrzebne narażanie życia strażaków...
  Odpowiedz Oceń: 14 1 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-08-09 14:45:37
  Dobrze że szwagier zdążył uciec z kabiny przed przyjazdem policji bo by zapili się na amen na tych wysokościach.
  Odpowiedz Oceń: 11 0 Zgłoś treść
 • księgowy 2019-08-09 14:22:45
  Operator przed wypłatą, czy po wypłacie 500+ ?
  Odpowiedz Oceń: 6 12 Zgłoś treść
 • edrfgedrfgfrg 2019-08-09 11:51:39
  zmienic przepisy.. klima, wc, full wypas powinien być w kabinie dźwigu
  Odpowiedz Oceń: 10 3 Zgłoś treść
 • dfsdf 2019-08-09 11:48:42
  pogotowie ma helikopter...
  Odpowiedz Oceń: 1 3 Zgłoś treść
 • casey 2019-08-09 10:48:17
  chodzą słuchy, że inwestor "pojechał na urlop" do ameryki południowej
  Odpowiedz Oceń: 5 2 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.