Mieszkańcy poznają projekt organizacji strefy tempo 30 w Śródmieściu

Data dodania: 2017-11-14 15:50:00, sm
Ostatnia aktualizacja 2017-11-14 15:53:18
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Mieszkańcy poznają projekt organizacji strefy tempo 30 w Śródmieściu

Olszynianie będą mieli okazję poznać plany związane z wprowadzeniem strefy tempo 30 na ulicach Śródmieścia. Jej zadaniem jest uspokojenie ruchu samochodowego w Śródmieściu, w celu wykreowania atrakcyjnych przestrzeni publicznych i terenów zielonych.

Zgodnie z założeniami strategicznego dokumentu miejskiego dotyczącego przestrzeni w centrum miasta, olsztyński magistrat zlecił przygotowanie projektu organizacji strefy tempo 30 dla Śródmieścia Olsztyna.

Projekt zrealizowany przez Fundację Normalne Miasto "Fenomen" z Łodzi został już zaprezentowany olsztyńskim radnym. Teraz czas na mieszkańców.

Spotkanie informacyjne dotyczące projektu organizacji strefy tempo 30 dla Śródmieścia Olsztyna odbędzie się w sobotę (18 listopada) o 15:00 w Tartaku Raphaelsohnów przy ul. Knosały 3b.

Na spotkaniu autorzy projektu przybliżą mieszańcom założenia projektu. 

Strefa ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu i poprawy jakości powietrza, uspokoić ruch samochodowy, a przy tym wykreować nową przestrzeń publiczną przyjazną mieszkańcom stolicy Warmii i Mazur. 

Źródło: UM Olsztyna

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Kier 2017-11-18 16:37:53
  Wybory się zbliżają głosujmy na tych co oddadzą miasto kierowcom.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Inny 2017-11-15 15:16:32
  Na takie konsultacje, podobnie jak na lokalnych forach internetowych wypowiadają sie głównie malkontenci i krzykacze, których świat skrzywdził. Normalni ludzie, którzy popierają dobre rozwiązania po prostu maja lepsze rzeczy do roboty nisz marnowanie czasu na słuchanie tyrady grupki wiecznie niezadowolonych krzykaczy, tak jak ma to miejsce przed każdą większa inwestycją w tym mieście.
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • Niezadowolony 2017-11-15 11:09:35
  Niech nasz "ukochany" prezydent i cały magistrat przestanie "uszczęśliwiać" mieszkańców na siłę swoimi beznadziejnymi pomysłami. Jak chcą wprowadzać tak istotne zmiany to powinni posłuchać nas-mieszkańców. Wszystkie spotkania, które organizuje ratusz by "konsultować" z mieszkańcami są nic nie warte bo mimo głosów sprzeciwu i tak nikt nie bierze ich pod uwagę. Jest to tylko mydlenie oczu bo i tak robią zawsze co chcą. Mam nadzieję, że pogonimy na wyborach obecnego prezydenta i uwolnimy miasto od jego władzy.
  Odpowiedz Oceń: 5 3 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.